Noorte Mõõdukate avaldus ja ettepanekud

15. mai 2001, 00:00

Võõrandumise vundamendiks on paisuv ebavõrdsus. Lõhe väheste edukate ja paljude vaeste vahel kasvab ja sünnitab huvipuudust demokraatia ja ühise tegutsemise vastu. Aja jooksul on kujunemas vaesuse mustrid, kus ohvriks pole ainult kapitalismiga mittekohanenud ?endised?, vaid juba ka nende lapsed ja lapselapsed. Inimeste massiline väljapraakimine on aga eestlaste loomuliku õiglustundega vastuolus.

Terav kihistumine ja ühiskonna suutmatus vastuolusid pehmendada kasvatab inimestes lootusetuse tunnet ja koos sellega ka hoolimatust oma riigi suhtes. See on adekvaatne reaktsioon propageeritud väärveendumusele, et riik ei peagi oma kodanike käekäigu pärast muret tundma.

_________________________________________________________

Regionaalne ja sotsiaalne ümberjagamine toob investeeringud sotsiaalsesse infrastruktuuri ? haridusse, tervishoidu, sotsiaalhoolekandesse. Nii saavad ka tänased ?mahajääjad? end homme teostada täisväärtuslike kodanikena.

_________________________________________________________

Noored Mõõdukad teevad ettepaneku:

1. Kehtestada 2?3 astmega progresseeruv tulumaks, maksustades täiendavalt kõik tulud, mis ulatuvad kõrgemale neljast, kaheksast ja kaheteistkümnest keskmisest palgast,

2. Anda omavalitsustele stabiilne tulubaas, mis ei lähtu mitte elanike sissetulekust, vaid nende võrdsest vajadustest avaliku teenuse järele. Senise toetusfondi asemel peavad omavalitsused saama riigieelarvest haldusraha vastavalt elanike, kooliõpilaste ja pensionäride arvule vallas või linnas. Omavalitsuste motiveerimiseks lisanduks SKP suhtes fikseeritud haldusrahale kuni kümnendik laekuvast üksikisiku tulumaksust.

3. Taastada Tallinna ja Harjumaa ettevõtete investeeringute tulumaksustamine, kuna see pole toonud loodetud edenemist meie ettevõtlusse ega tööhõivesse. Pigem on investeeringud endisest enam koondunud pealinna ja jätnud ülejäänud Eesti ilma hädavajalikest töökohtadest ja sissetulekutest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing