Parimate ettevõtete valiku kriteeriumid

Aili Ohlau 17. mai 2001, 00:00

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud konkursi Ettevõtluse Auhind 2000 peaauhinna pälvis järjepidevalt silmapaistvate tulemuste eest puidutöötlemisettevõte AS Viisnurk.

AS Viisnurk tunnistati ka auhinna Piirkonna Edendaja 2000 vääriliseks Pärnumaale uue liimpuiduvabriku ehitamise eest, millega loodi piirkonda uusi töökohti, samuti tehtud investeeringute eest infrastruktuuri ning keskkonnakaitseobjektidesse.

Viisnurga käive 2000. aastal moodustas 309 miljonit krooni ning sellest omakorda eksport 83,5%. Ettevõtte ekspordi maht on olnud aastaid Eestis üks suuremaid, kusjuures valmistoodangu osakaal ekspordist moodustab ligi 100%. Oluline tegur tootmise juures on ka kodumaise tooraine (puidu) väärtustamine ning allhangete tellimine ligi 60 Eesti ettevõttelt.

Tööstusautomaatika ettevõte JOT Eesti OÜ tunnistati samuti kahes kategoorias auhinna vääriliseks: Välisinvestor 2000 ja Tehnoloogia Arendaja 2000.

Välisinvestoriks 2000 sai JOT Eesti 2000. aasta 47,7 miljoni kroonise välisinvesteeringu, ekspordi ja käibe kasvu ning uurimis- ja arendustöö suure osakaalu eest käibes.

AS Silmet pälvis auhinna Eksportöör 2000, kuna ta kuulub Eesti suuremate eksportööride hulka, baseerub Eesti kapitalil, on regioonis oluline tööandja ning tema turuosa maailmas haruldaste metallide ja muldmetallide tootmisel on märkimisväärne.

Auhind ?Väike- ja keskmise suurusega ettevõte 2000? omistati turbatoodete tootjale AS Mikskaar märkimisväärse ekspordi kasvu, ühe töötaja kohta saadud käibe ning oluliste Euroopa Liidu turule orienteeritud investeeringute eest. Artikli ASist Mikskaar avaldab Äripäev homses Gaselli rubriigis.

Turismi Uuendaja 2000 auhinna pälvis hotellikett Reval Hotelligrupi AS konverentsiturismi võimaluste arendamise eest Tallinnas ning aktiivse kaasaaitamise eest Eesti kui turismimaa tutvustamisele välisriikides.

Konkursi Ettevõtluse Auhind 2000 kuue kategooria auhinna nominendid ja võitjad valiti välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ankeetküsitlustele vastanud ettevõtete seast. Peaauhind valiti kõigis kategooriates nominentideks kinnitatud ettevõtete seast.

Auhindade väljaselgitamise komisjoni kaasati arvukalt kõrgeid riigiametnikke, ettevõtlusorganisatsioonide esindajaid ja valdkonna eksperte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing