Eurovisioon paiskab hotellides hinnad lakke

Kristina Traks 21. mai 2001, 00:00

Enamiku hotellikohti on broneerinud reisikorraldusfirmad, kes võtavad välismaalt vastu tellimusi juba järgmisele Eurovisioonile tulijatelt.

?Kohe pärast Eesti võitu hakkasime järgmiseks aastaks ettevalmistusi tegema,? ütles turismifirma Baltic Tours turundusjuht Kristiina Raid. ?Broneerisime hotellikohti ja võtame vastu tellimusi.?

Raidi sõnul tuleb nii üksik- kui ka grupitellimusi iga päev kõikjalt Euroopast. ?Tõenäoliselt tõusevad ka majutuse hinnad, kuigi sellest otseselt pole meid veel teavitatud,? lisas Raid.

Reisibüroo Atko Tours juhataja Ketrin Tomingas ütles samuti, et büroo on broneerinud oma klientidele hotellikohad ning lööb Eurovisioonile tulijate teenindamises kaasa niipalju kui võimalik. ?Usun, et kõik reisibürood soovivad selles ürituses kaasa lüüa,? ütles ta.

Reisikorraldajate sõnul on hotellidest tulnud teateid, et majutuse hinnad järgmise Eurovisiooni ajal võivad kolmekordistuda, ametlikult keegi aga oma uusi hindu pole teatanud.

Reval Hotelligrupi tellimiskeskuse müügikoordinaator Merily Peterson ütles, põhiliselt tahavad broneerida järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistluse ajaks hotellikohti Eesti turismifirmad. ?Sadade kaupa pole tube võetud, kuid nii 20-30 tuba võtavad korraga,? rääkis Peterson. Reval Hotelligrupil on kokku pakkuda 900 tuba ja igas on keskmiselt kaks kohta, hetkel on vabu kohti veel küll, lisas ta. Samas ei broneeri hotellikett veel tube, kuna pole teada, kas lauluvõistlus toimub Tallinnas ja millal täpselt. ?Esialgu võtame vastu avaldusi broneerimiseks,? täpsustas Peterson.

Juhul kui me kõigile soovijatele praegu hotellikohad broneeriks, oleks järgmise aasta mai alguseks juba toad müüdud, teatati hotellist Olümpia. Olümpia võtab praegu järgmise aasta mai alguseks tellimusi kirjalikult, kuid veel hotellikohti ei broneeri. Broneerima hakatakse Olümpias siis, kui selgub täpselt Eurovisiooni toimumise aeg.

Tallinna hotelli Dzingel arendus- ja müügidirektor Aare Pihelgas ütles, et seoses Eurovisiooniga tõusevad Eesti hotellides hinnad. Pihelgase sõnul kavatsevad ka nemad juba järgmisest aastast hindu tõsta, kuid ei tea veel, kui palju. ?Selge see, et Eurovisiooni puhul ei tasu anda hinnasoodustusi ka lepingupartneritele, vaid saab müüa nendelegi hotellitube letihinnaga nagu kõigile teistele,? ütles Pihelgas.

Ilmselt teenivad kena kasumi ka Eurovisiooni piletitega spekuleerijad. Taanis maksid ametlikult kõige kallimad piletid 3500 krooni, mustal turul aga tõusis lõppkontserdi pileti hind kuni 10 000 kroonini.

?Piletid on hell teema, kui on liiga odav, läheb spekuleerimiseks, kui liiga kallis, jäävad paljud inimesed seetõttu ürituses eemale,? ütles ETV juhatuse esimees Aare Urm. ?Kui me paneme piletihinnaks 500 krooni, siis mustal turul läheb hind ilmselt 3000-4000 kroonini.?

Taani lõppkontserdi piletid maksid 1000?3500 krooni ning näiteks 1700kroonised piletid müüs Parkeni kultuuri- ja spordikompleks läbi 55 minutiga. Kahe peaproovi piletid maksid Taanis 500 krooni.

?Rebimiseks läheb igal juhul, kuid ma arva, et Eesti elatustaset arvestades peaks piletihinnad olema odavamad kui Taanis,? ütles Urm.

Meelelahutuskontserni BDG juhi Peeter Rebase sõnul sõltub Eesti Eurovisiooni piletite hind valitsuse otsusest. ?Kuigi ma ei tea kõiki detaile, usun, et oleks mõistlik suurem kogus pileteid vabamüüki paisata, lõplik piletihind sõltub ju esmalt valitsuse ja sponsorite toetussummadest,? sõnas Rebane. ?Taani Eurovisiooni produtsendid aga ütlesid küll, et neid pileteid on võimalik välismaalastele ikka päris kõrge hinnaga müüa.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing