Terviklik info USA aktsiatest

ÄP 01. juuni 2001, 00:00

http://finance.yahoo.com/

finance.yahoo.com on üks maailma tuntumaid finantsportaale. Mina pean selle portaali tugevuseks selle terviklikkust, kuigi see on ka suurepärane koht, kust hankida detailset infot aktsiate ja turul toimuva kohta ning kust on hea alustada ülevaate saamist mõnest ettevõttest.

Sisestades ettevõtte börsisümboli (kui seda ei tea, on võimalik otsida), leiab palju vajalikku informatsiooni ettevõtte ja aktsia kohta. Lisaks tavapärasele börsi kauplemisinformatsioonile leiab portaalist aktsiagraafikuid ja firma kohta käivad uudiseid. Ettevõtte kohta saab lühilevaate Profiili alt, kus on kirjas firma kirjeldus, finantsiline seis, viimased firma sündmused, firma kontaktandmed, suuremad firma aktsiaomanikud.

Hea ülevaate saab erinevate maaklerifirmade ja analüütikute soovitustest konkreetse firma aktsia osas. Siit leiab ka firma ajaloolise hinnainfo ning makstud dividendid. Samuti leiab finance.yahoost Väärtpaberijärelevalvele esitatud vormid ettevõtte kohta. Väikse vaevaga võib leida firma konkurentide nimekirja. Ammendava informatsiooni saab insaiderite raporteeritud tehingute kohta. Lisaks sellele on lehel lühistatistika. Research?i alt leiab firma aktsiale antud soovitused, hinnasihid ja kasumiootused ning nende ajaloo. Vestlustahvlilt leiad mitmesuguseid arvamusi aktsia ja ettevõtte kohta, kuigi paljudel neist on manipulatsioonile omaseid jooni. Viimsel ajal on lisatud ka optsioonide hinnad ning avatud positsioonid. Yahoo lehel on võimalik ka mõningate maaklerite vahendusel teha tehinguid aktsiatega.

Kes aktsiaturu vastu nii suurt huvi ei tunne, võib kiigata näiteks firma tippjuhtude töö tasustamise detaile ? kui palju keegi aastapalka saab ning kui suur on tema optsiooniprogrammi maht.

Portaali esilehelt leiad veel alajaotuse Investeerimine, kus saab end kursis hoida turgudel toimuvaga ? ära on toodud USA aktsiaturu ülevaade, aktsiate investeerimisreitingute tõstmised ja alandamised, tulekul olevad IPOd, majandustulemused, indeksid, võlakirjad ning optsioonid.

Ka leiab portaalist hea ülevaate fondide kohta, valuutakursid ning välismaised aktsiaindeksid. Algajale investorile on siin investeerimise algtõed ning finantsterminite ABC.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing