Saar Poll: toetus ELile kasvas

ÄP Online 20. juuni 2001, 00:00

Kui aprillis toetas liitumist veel vaid 23% elanikest, siis mais oli pooldajaid juba 30%. Vastuhääletajate arv kahanes aga 46 protsendilt 34 protsendile, selgus Saar Polli tehtud uuringust.

Uuringufirma juhi Andrus Saare sõnul ilmnes positiivne nihe eelkõige eestlaste seas. Saare sõnul on muutuse põhjuseks see, et eestlased on hakanud varasemast enam tunnetama oma rahvuslikku identiteeti. Tõuke sai see edukast eurolauluvõistlusest ning kahest lootusrikkast jalgpallimängust.

Lisategurina tõstis Saar esile ka Iiri presidendi visiidi Eestisse, mille raames korduvalt rõhutati Iirimaa edukust Euroopa Liidu liikmena.

Saare sõnul võis liitumise toetusele kaasa aidata ka see, et toetuse vähenemise korral hakati liidust avalikkuses ka rohkem rääkima ning käivitus ühiskondlik diskussioon.

44% eestlastest usub, et asjad arenevad paremuse suunas, samas usub paremasse tulevikku vaid 30% mitte-eestlastest.

Küsitlusele vastanud eestlastest usub paremasse tulevikku 44 protsenti ja halvemasse 35 protsenti. Mitte-eestlaste seas on ülekaalus pessimism. 58% hinnangul arenevad asjad halvemuse suunas ja ainult 30% hinnangul paremuse suunas.

Aprilli uuringu tulemustega võrreldes on optimistide osakaal suurenenud.

Kuid aastataguse uuringu tulemustega võrreldes on optimistide osakaal siiski kahanenud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing