Telekom madalamast madalam

Romet Kreek 10. august 2001, 00:00

Telekomi aktsia ei saa kuidagi langusseeriat pidama. Neljapäeval sulgus aktsia juba 57,25 kroonil, mis on võrreldes kolmapäevaga 3,78 protsenti madalamal. Telekomi päevakäibeks kujunes 3,65 miljonit krooni, mis siiski ei teinud temast suurima käibega aktsiat.

Telekomi aktsia langus hakkab juba aktsionäre depressiivseks muutma.

Välismaistel börsidel kaubeldi Eesti Telekomi aktsiaga kallimalt kui Tallinna väärtpaberibörsil.

Oma osa börsipäev andis ka maailma aktsiaturgude negatiivne meelestatus TMT-sektoris (tehnoloogia, meedia, telekommunikatsioonid). Investorid on vähemalt Ühendriikides valmis vahetama TMT-sektori aktsiad teiste sektorite kasuks.

Hansapanga aktsia kaotas päevaga 0,48 protsenti oma väärtusest, sulgudes 156 kroonil. Hansapanga aktsia oli 9,5 miljoni kroonise käibega päeva käibeliider.

Viisnurga aktsia kukkus eile 4,21% 60,50 kroonile, ja seda Viisnurga kohta suure 1,1 mln kroonise käibe juures. Viisnurga aktsia suure käibe taga võib näha investorite soovi mitte langeda dilution-efekti (omanduse lahjenemine) seoses korraldatava emissiooniga.

Viisnurk suurendab aktsiakapitali aktsiate väljalaskmise teel 15,9% ulatuses emissioonijärgsest aktsiakapitalist. Ettevõtte eesmärk on saada Baltikumi suurimaks puidutöötlejaks. Viisnurk plaanib tegevuse laiendamiseks ning ettevõtete ülevõtmiseks kaasata lisavahendeid 37,4 miljoni krooni ulatuses. Aktsionärile saab oluliseks see, milline ettevõte ostetakse, palju see maksma läheb ning palju edaspidi kasumit kasvatab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing