Seati diisel teeb ilma ökonoomsussõidus

Tõnu Tramm 21. september 2001, 00:00

Järjekordsel Põhjamaade ökonoomsussõidu neljast etapist koosneval võistlusel võitsid soomlased Kai Hauvala ja Kai Huttunen nii maikuus sõidetud võistluse Taanis, suvel Jyväskyläs korraldatud 1000 Lakes Eco Run võistluse, kui augustis toimunud etapi Norras. Viimasega kindlustasid nad Põhjamaade meistritiitli juba enne neljandat, sügisel sõidetavat Rootsi etappi.

Augusti lõpupäevadel Norras, Bergenis, toimunud Gnitalusensi võistlusel sõitsid Hauvala ja Huttunen oma Seat Cordoba TDiga (millel on 66kW 1,9 liitrine turbo, vahejahuti ja otsesissepritsega diiselmootor), 530 km pikkuse maa keskmise kütusekuluga 3,72 liitrit. Teisisõnu, liitri kütusega suutsid mehed katta ligi 27 km pikkuse vahemaa. Bergeni mägist maastikku arvestades on tegemist igati tähelepanuväärse tulemusega.

Vaid kahe auto keskmine kütusekulu jäigi sellel etapil alla 4 liitri. Ka teine auto, mille keskmine kütusekulu oli 3,99 l/100 km, oli sama mootoriga Seat Cordoba Vario. Kolmandal ja neljandal kohal olid Norra etapil samuti Seati märki kandvad diiselautod, Seat Leon ja Seat Toledo.

Kolme etapi kokkuvõttes teisel ja bensiinimootoritega autode seas esikohal on soomlased Pekka Ahonen ja Risto Vainio, kelle sõiduriistaks Mercedes Benz A 160. Norra etapil oli selle auto keskmiseks kütusekuluks 5,26 l/100 km. Tõsi küll, mehed on korjanud punkte tänu stabiilsele sõidule kõikidel etappidel, ühtegi neist võitmata. Kodupubliku ees võisteldes sai norralane Ragnhild Hos¸y oma bensiinimootoriga Opel Corsa keskmiseks kütusekuluks 4,59 l/100 km, neile järgnes 0,8-liitrise mootoriga Smart, kütusekuluga 4,6 l/100 km. Vähema kui 5 liitriga said bensiinimootorite seas Norras hakkama ka Honda Civic 1,5 ja Ford Ka 1,3. Teistel etappidel on bensiinimootoriga autode seas häid tulemusi näidanud ka Toyota Avensis, Ford Fiesta ja Focus, Citroen Xsara jt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing