18. oktoober 2001 kell 22:00

Eesti Telefoni kahju metallivargustest 2 miljonit krooni

Kõige rohkem ? 898 000 krooni ? on vargad Eesti Telefonile kahju tekitanud Ida-Virumaal. Lisaks kaablivargustele on sagenenud ka vargused telefonijaamadest, kuhu sissemurdmiste arv on tänavu suurenenud ligi kaheksa korda. Kui eelmisel aastal oli jaamadesse sissemurdmisi neli, siis sel aastal on üheksa kuuga murtud sisse juba 33 telefonijaama, millest enamik paikneb Harjumaal, Tartumaal, Jõgevamaal ja Valgamaal. Jaamadesse sissemurdmiste ja seadmete vargustega on Eesti Telefonile tekitatud otsest kahju üle 261 000 kr. Suurimat kahju tekitasid vargad aga Värskas, kus telefonside taastamiseks kulus paar nädalat ning ligi 119 000 kr. Varguste tõttu telefon- ja andmesideta jäänud üle 4000 maapiirkondades elava Eesti Telefoni kliendi.

Eesti Telefon kasutab küll jaamade tehnilist valvet ja kaablikaevude lukustamist, kuid see pole piisav. Selleks, et mingilgi moel vähendada vargusi, palub Eesti Telefon telefoniomanike koostööd ja paneb välja 5000 kr inimesele, kelle antud info viib varaste tabamiseni.

Juhul kui keegi märkab erariietes inimesi õhtuhämaruses toimetamas trepikojas telefoniliinide kallal, koduümbruses kaablikaevus, kodu lähedale jäävas telefonijaamas, palub Eesti Telefon sellest teavitada tasuta telefonil 160.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum