Kaja Koovit • 4. detsember 2001 kell 12:38

Saksamaa ohustab euro stabiilsust

Vähem kui kuu aega enne euro sularaha kasutuselevõttu suureneb Euroopa Liidu ametnike seas kartus, et Saksamaa kasvav eelarvedefitsiit suurendab Euroopa ühisraha ebastabiilsust, teatab Bridge AP Worldstreami.

Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvolinik Pedro Solbes lausus, et kõik 15 Euroopa Liidu liikmesmaad on näidanud mõningast libastumist eelarvepoliitika järgmisel.

Solbes lisas, et muretsemiseks ei ole siiski põhjust, sest ühegi riigi eelarvepuudujääk ei ületa seda piiri, mis seaks ohtu ühisraha stabiilsuse.

Peatähelepanu on suunatud Saksamaale, Euroopa suurimale majandusele, sest riigis kasvab tööpuudus, väheneb nõudlus ning langevad nii tarbija- kui ettevõtteusalduse näitajad. Saksamaa valitsus on langetanud järgmise aasta majanduskasvu prognoosi 1,25 protsendile ning prognoosib eelarvedefitsiidiks 2%.

Samal ajal ootab Euroopa Komisjon Saksamaa tuleva aasta majanduskasvuks vaid 0,7% ja eelarvedefitsiidiks 2,7%, mis ei ole sugugi kaugel ohtlikust 3% piirist.

Nii mõnedki Euroopa Liidu ministrid on avaldanud arvamust, et Saksamaa ei püüagi liikuda eemärgiks seatud tasakaalus eelarve poole.

'Suuremad riigid ei arvesta tõepoolest oma eelarvetes stabiilsusprogrammi nõudeid, ' lausus Austria rahandusminister Karl-Heinz Grasser.

Hetkel kuum