Ülo Toomsalu • 4. november 2002 kell 7:00

SLÕL: Riigikogu liikme poeg jäi vargusega vahele

Riigikogulase poeg käis koolivaheajal koos sõbraga Stockmanni kaubamaja noorteosakonnas vargil.

?Minule on poja tegu katastroof, elu on pärast seda lugu ja tõenäoliselt igaveseks teistsugune. Ei ole isegi halvimas unenäos näinud, et midagi sellist võiks juhtuda ja ma olen kindel, et tulevikus enam ei juhtugi. Poiss kohutavalt kahetses,? otsib poliitikust isa vaevaliselt sõnu.

Miks laps koos sõbraga kaubamajja vargile läks, isa ei mõista. Kuid oletab, et ehk tahtis poiss endale või sõpradele midagi tõestada. Samas süüdistab isa end selles, et ehk sai lapse vabadust liigselt piiratud, kirjutab.

SL Õhtulehe andmeil varastasid poisid Stockmanni noorteosakonnast Carl Vani tooteid kokku 3263 krooni eest ja jäid turvameestele vahele. ?Lugu politseisse ei jõudnud, kahju maksime kinni,? kinnitab isa, ?osa asju lõhkusid poisid ära, teisel poisil olid vist kabiinis käärid kaasas. Tegu oli noorte kallite firmariietega. Sest see kolmas - suurem poiss, kes tellis -, küsis kohe konkreetse firma esemeid. Nii et tellimustöö.?

?Mul ei ole õigust süüd kellegi kaela ajada. Kui ma küsisin pojalt, millest tal puudu on, ta ütles: vabast ajast. Vist on see probleem, et poega on liiga palju kontrollitud, hoiame tal kogu aeg liiga palju silma peal. Sel päeval oli vist selline vabadusetunne, koolivaheaeg...? oletab parlamendisaadik.

Isa sõnul sai poeg oma õppetunni kätte. ?Et ta vahele jäi, ma arvan, et see ?okk tuleb talle kasuks. Ma ütlesingi talle, mis siis oleks saanud, kui sa poleks vahele jäänud, sa pead õnne tänama, et jäid.?

SL Õhtuleht teab Riigikogu liikme ja tema poja nime.

Hetkel kuum