Christel Karits • 30. oktoober 2003 kell 22:00

Homsest Oliver laval

Koguperemuusikal ?Oliver Twist? räägib loo 13aastasest orvust, kes kasvab üles vaestemajas. Kuna Oliver pole mingi papist poiss ja julgeb oma õiguste eest seista, otsustab vaestemaja omanik ta edaspidiste probleemide vältimiseks surnumatjale abimeheks müüa. Uus töökoht pole aga Oliverile mokka mööda ja ta põgeneb sealt, sattudes ihuüksi Londoni tänavatele. Edasine saatus viib ta kokku Noorte Taskuvaraste Akadeemia juhi Fagini ja tema poistega.

Charles Dickensi kuulsa romaani (kirjutatud 1837?39) muusikaliversioon valmis Lionel Bartil 1960. aastal, mil see esietendus ka Londonis. Lavastust mängiti tolle aja kohta rekordilised 2618 etendust. Kolm aastat hiljem, 1963 esietendus muusikal Broadwayl ning samal aastal võitis Lionel Bart (kes on muu hulgas ka esimese Bondi-filmi ?From Russia With Love? tunnusmeloodia autor) Tony auhinna muusika eest.

Eestis sai suurprojekt ?Oliver Twist? teoks Vanalinnastuudio ja Smithbridge Productionsi koostöös. Lavastaja Georg Malviusele on see kolmas töö linnahallis ja tänavu juba teine muusikal Eestis. Suvel mängiti ligi veerandsaja tuhandelisele publikule ?Cabaret?d?.

?Oliveri? menu üheks aluseks võib pidada värvikaid karaktereid. Olgu see siis vaestemaja väärikas pedell mr Bumble (Jassi Zahharov), tema tulevane naine lesk Corney (Katrin Karisma), varastekooli ihne omanik Fagin (Aivar Tommingas) või kõigi tänavate hirm Bill Sikes (Mait Malmsten või Raivo E. Tamm).

Oliveri leidmiseks korraldas Vanalinnastuudio kevadel konkursi, kuhu tuli üle saja poisi. Neist valiti välja kolm: linalakk Jörgen Aav, punase peaga Mark Laane ja pruunijuukseline Oliver Remma. Kõiki kolme on võimalik ka nimiosas näha. Lisaks osaleb veel 34-liikmeline poistekoor.

?Oliveri? mängitakse novembrikuus 16 korral.

Hetkel kuum