Ülo Toomsalu • 18. november 2003 kell 6:08

PM: Edelaraudtee tahab Tartu liinile lisaronge

Edelaraudtee tahab reisijate suure hulga tõttu tihendada vähemalt osal nädalapäevadel Tallinna ja Tartu vahelist rongiliiklust.

Praegu sõidab Tallinnast Tartusse päevas kaks kiirrongi ning üks rong läheb Oravale ja veel üks Valka. Viimased kaks peatuvad ka Tartus. Nädalavahetusel jääb ära üks kiirrong.

Tänavu eraldas riik Edelaraudteele Tartu- ja Narva-suunaliseks rongiliikluseks 54 miljonit krooni ja tuleval aastal jääb summa samaks. Seetõttu jääb vähemalt esialgu samaks ka rongide arv.

Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul on neil aga selge huvi vähemalt osal päevadel panna käiku täiendav rong, sest tipp-päevadel hakkavad käigus olevad liinid oma ressursse ammendama, kirjutab Postimees.

Kui reaalne uute rongide lisamine aga on, ta veel ei ennustada, sest ühtegi lepingut ei ole riigiga sõlmitud. Esialgu püüab Edelaraudtee läbi ajada rongikoosseisudele lisavaguneid pannes.

Raudteeameti tururegulatsiooni osakonna juhataja Eve-Ly Luige sõnul on nemad Edelaraudtee soovidest teadlikud ning praegu käivad sellel teemal läbirääkimised.

«Esialgu on küsimus aga rahas ning see eeldab juba riigi ning poliitikute vastavat otsust,» lausus Luik. «Kui see on aga olemas, siis edasi on tegemist juba tehnilise küsimusega, sest eelnevalt vajab muutmist riigi ja rongifirma vaheline leping.»

Seetõttu on Luige kinnitusel olemas ka võimalus, et uued rongid pannakse käiku juba tuleval aastal, kuid praegu ei ole selle tarvis veel raha leitud. Seetõttu ei saa ka täpsemaid tähtaegu öelda.

Ruubeli sõnul taotleb Edelaraudtee samal ajal Eesti Raudteelt veelgi suuremat liikumiskiirust, mida aasta-aastalt ka saadakse.

<pilt2#fotod/Tegevusalad/Transport/raudtee_julia.jpg#600#401#Edelaraudtee>

Hetkel kuum