Ülo Toomsalu • 8. detsember 2003 kell 6:06

EPL: Maanteeamet ehitab Peterburi teest kümnerealise magistraali

Maanteeamet ja projekteerimisfirma EA Reng valmistavad eelprojekti, mille kohaselt võib Peterburi tee Tallinna sissesõidust saada kümnerealine magistraal.

Lisaks ehitatakse Väo ristmikust, kuhu Tallinna linn ühendab Laagna tee pikenduse, kahetasandiline liiklussõlm, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maardu kaks olemasolevat ühendusteed Tallinna?Narva maanteega suletakse, nende asemele ehitatakse õliterminali kõrvale uus kahetasandiline ristmik, mille kaudu toimub pääs Maardu linna ja Muuga sadamasse. Seega kaovad seal näiteks Tallinna poolt tulevate, vasakpöördele minevate autode ootejärjekorrad ja paraneb ka ohutus.

Kahetasandiliseks muudetakse ka Iru ristmik Peterburi maanteega, kus on kaalumisel nii kõrvaltee läbiviimine põhitee alt tunneliga kui ka viaduktiga üleviimise variant.

Kümmekond maanteele suubuvat väiketeed suletakse samuti. Nende asemele rajatakse põhimaantee kõrvale kahesuunaline kogujatee, mis kogub kohaliku liikluse endale. Kogujateelt põhimaanteele pääseb eelnimetatud eritasandiliste ristmike kaudu. ?Sellist olukorda ei teki, et täna saad sõita maanteele ja homme ei saa,? kinnitas maanteeameti europrogrammide osakonna peaspetsialist Andres Brakmann.

Suletakse ka Maardumõisa tee ja sealne maanteele pürgiv liiklus suunatakse kogujateele, kust saab Tallinna?Narva maanteele kas uue Maardu või prügila sõlme kaudu. Kahetasandiliseks tehakse ka Iru ristmik Peterburi maanteega, kus on kaalumisel nii tunneli kui viadukti variant.

Kogujateele suunatakse kogu transport, mis ei sõida otse linna või otse linnast välja. Nii liiguvad sinna kõik bussipeatused.

Hetkel kuum