Jaanuar ? kunstikuu Tartus

Heidi-Maarja Melts 16. jaanuar 2004, 00:00

Kaunid kunstid toovad kunstisõpru galeriidesse ja saalidesse, muuseumidesse, oksjonisaalidesse ja lumelinnagi. Võimalus on oma käega midagi ilusat meisterdada ja luua, loenguid kuulata või niisama kunsti nautida.

Jaanuaris võib ilmselt iga tartlane ja linnakülaline tunnetada kunsti invasiooni Tartusse, ja ega ei jäägi muud üle kui tõdeda, et kunst kuulub rahvale ja seda vähemalt kuu aja jooksul.

Pidulikuks avalöögiks sai Tiiu Kirsipuu loodud jääskulptuuri ?Emajõe Ateena ja tarkuse kivid? avamine Raekoja platsil 5. jaanuaril. Kui ilmataat on armuline, siis saab skulptuuri nautida kuni selle sulamiseni ? nii et kel huvi, peab kiirustama.

Kolmekuningapäeval avati rohke rahvahulga osalemisel veidi püsivam nähtus, kui seda on jääskulptuur, ning loodetavasti pakub vast avatud Y- Galerii kunstinaudinguid veel mitmete aastate jooksul. Galerii ise paikneb ülikooli peahoone vastas, seega kergesti leitavas ja käidavas kohas ning kes mäletab lähiajalugu, siis paiknesid varem seal Küü- ja Legendi-nimeline asutus.

Kuraator Margus Kiis lubab lisaks avanäitusele ?Õpetajate tuba?, mis on maaliosakonna õppejõudude ülesastumine, edaspidigi meeliköitvaid näitusi, eelkõige saavad siin oma töid eksponeerida ülikooli maaliosakonna tudengid ? tulevased suured tegijad Eesti kunstimaastikul. Lisaväärtuseks on kindlasti külmal aastaajal võimalus varbaid soojendada samal ajal kunsti nautides.

Huvipakkuvaid sündmusi jätkub veelgi ? näiteks väisab Tartut ja kohtub huvilistega maailmakuulus Läti kunstnik Ilmars Blumbergs, kelle interaktiivne näitus ?Joonistused karbis? on juba avatud Kivisilla galeriis.

Lisaks toimub mitmeid näitusi, performance?e, loenguid, raamatuesitlusi, avatud on töötoad, lastele mõeldud meistrikojad muuseumides. Tartu kunstigümnaasiumi eestvedamisel valmib Anne kanalile lumelinn.

Kuu lõpus korraldab E-kunstisalong kunstioksjoni vaimupuudega lastele rajatava Maarja küla heaks ja Eesti Rahva Muuseum avab Põhjamaade sepiste näituse ?RaudTuli?.

Kindlasti ei tohiks kahe silma vahele jätta Berliini kunstimuuseumi originaalset antiikkeraamika väljapanekut ülikooli peahoones kunstimuuseumis, mis jääb avatuks kuni märtsi lõpuni.

Tartus jätkub näitusi ja üritusi igale maitsele ja meelelaadile ning igaüks saab võimaluse valida midagi meelepärast ligi 30 näitusest ja poolesajast üritusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing