Tugevad juhid on kallis hinnas

Raivo Sormunen 21. aprill 2004, 00:00

Tegevjuhtide vahetus oli USA börsidel esmaspäevaks üheks peamiseks teemaks. Euroopas tegid eile ilma pooljuhtide sektor.

Kiirtoitlustusketi McDonald`s tegevjuht Jim Cantalupo äkksurm langetas esmaspäeval asjaosalise aktsiat 2,6% ning sellega seoses ka kvaliteetaktsiate liikumist kajastavat Dow Jones tööstuskeskmist. Cantalupo pani kiirtoitlustusketi müügile jalad alla, lisas keti toidumenüüsse tervislikumaid toidupalasid ja võitis kliente tagasi.

Umbes samalaadse tippjuhtide vahetuse pärast langes esmaspäeval ka Gillette aktsia 3,9%. Nimelt liigub turul spekulatsioon, et Gillette tegevjuht James Kilts võib saada endale pensionile mineva Coca-Cola tegevjuht Douglas Dafti koha.

Euroopas tegi eile ilma pooljuhtide sektor, kuna sektori esindaja ARM Holdings avaldas loodetust tugevamad esimese kvartali käibe- ja kasuminumbrid.

Asjaosaline kosus eile üle 3% ja vedas endaga kaasa sektori esindajad Infineon`i ja STMicroelectonics`u. ARM Holdings sõnul kinnitas kvartal ootusi, et pooljuhtide sektori olukord tuleb 2004. aastal möödunust parem.

Hästi liikusid eile ka Nokia ja Ericssoni aktsiad. Nokia tõusu taga oli aktsia viimase aja kiire langus ja tõenäoliselt ka värske Canalys.com analüüs, mille kohaselt kasvas esimeses kvartalis Nokia turuosa kõrgema hinnaklassiga nutikate mobiiltelefonide (nt. kommunikaatorid) osas Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnas 74%ni.

Ericssoni aga tiivustasid ülehomme avaldatavad majandustulemused. Analüüsifirma SME andmeil esimeseks kvartaliks keskmiselt 8% käibekasvu ning 3,2 miljardi Rootsi kroonist maksude-eelset kasumit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing