Ülemiste keskus raputas kogu Tallinna kaubanduspindade turgu

Enn Tosso 10. mai 2004, 00:00

Enne Ülemiste ja Viru keskuse turuletulekut olid suuremate kaubanduskeskuste pinnad pea sajaprotesendiliselt rendile antud. Nüüd on üle aastate tekkinud kaubanduspindade turul väike vakantsus. Eelmisel neljapäeval toimunud Kinnisvaraeksperdi kinnisvarahommikul ütles Kinnisvaraeksperdi asedirektor ning atesteeritud hindaja Aivar Tomson, et jaemüüjatel on tekkinud kaubanduskeskuste vahel valikuvõimalus, mistõttu on mitmed kauplused oma asukohta vahetanud.

Kahe suure kaubanduskeskuse, Ülemiste ning Viru, tulekuga turule lisandus Tallinna kaubanduspindade turule kokku üle 60 000 ruutmeetri rendipinda. Võrdluseks: seni suurima rendipinnaga kaubanduskeskuses Järve Keskuses on 32 000 m² ning Rocca al Mares 28 200 m² rendipinda. Seega on Tallinna kaubanduspindade turul tekkimas vakantsus. Tomsoni hinnangul on enim vakantseid pindu Mustamäe Keskuses. Vakantsuse tekkimine võib Tomsoni sõnul põhjustada surve rendihindadele. Kinnisvaraeksperdi värske turuülevaate andmetel on kaubanduspindade netorenditasud vahemikus 300?400 krooni ruutmeetri kohta. Viru väljaku piirkonnas küünivad renditasud 600 kroonini ruutmeetrist.

SRV International Acquisitionsi juht Marja Ristikartano võrdles Viru Keskust Kamppi keskusega Helsingis. Tema sõnul iseloomustab mõlemat keskust ülihea asukoht südalinnas. Mõlema keskuse juures hindas ta ülioluliseks parkimisprobleemi lahendamist. ?Kuna inimesed teevad kaubanduskeskustes suuremahulisi oste, soovivad paljud neist kauplusse tulla mitte ühiskondliku transpordiga, vaid oma autoga,? selgitas Ristikartano.

Viru Keskuse ja Ülemiste Keskuse sisustamine tõstis Eesti suurima kaubandussisustuse tootja ASi Kitman aprilli käivet möödunud aasta sama perioodiga võrreldes üle kahe korra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing