Hansapanga aktsia hind taas üle 100 krooni

Tõnis Oja 02. juuni 2004, 00:00

Hansapanga aktsia hind kerkis eile aktiivse kauplemise käigus 3,16 protsendi võrra, poolteise kuu kõrgeimale tasemele, 102,17 kroonini.

Aktsia käive oli 47,8 miljonit krooni. Samaväärne käive ja veel suurem hinnatõus oli Hansapangal mõni päev tagasi, pärast seda kui Hollandi pank ING andis panga aktsiale ostusoovituse. Panga aktsia hind on pärast seda kerkinud 9,2 protsenti. Suurpank oli ka tõsine hoiataja, kes andis aktsiale aprilli alguses müügisoovituse, mille tulemusena aktsia hind kukkus kokku üle 10 protsendi. Tõsi, osa hinnalangust läheb vahepeal makstud dividendide arvele, mida oli 1,75 krooni aktsia kohta. INGst on saanud viimasel ajal aktsia hinna olulisim mõjutaja.

Eesti Telekomi aktsia hind langes 0,68 protsenti, 113,44 kroonini. Nüüdseks on selge, et TeliaSonera ei loobu 85protsendilisest miinimumosaluse nõudest (sellest loobumise tähtaeg oli esmaspäev), ning kui ei juhtu imet ja riik ringi ei mõtle, võib TeliaSonera pakkumist pidada ebaõnnestunuks. Aktsionäridel jääb üle oodata uut, paremat pakkumist või paremaid majandustulemusi Eesti Telekomi poolt, mis kergitaks aktsia hinda ja/või kindlustaks aktsionäridele kopsakad dividendid. Samas peavad aktsionärid andma endale aru, et paremat pakkumist ja loodetavat hinnatõusu ei pruugi tulla. Aga nii on see kõikide aktsiainvesteeringutega.

Eile teatas ka Tele2, et ei ole huvitatud Eesti Telekomi omandamisest, mis tähendab seda, et seni ainus teadaolev konkureeriv pakkumine kukkus ära. Rahandusminister on vihjanud veel mitmele võimalikule pakkumisele. Minister peaks kiiresti teada andma, kas need on tõsised või oli tegemist samuti tühjade sõnadega, nagu oli Tele2 puhul. Praegu on välja kujunenud olukord, kus ühel aktsionäril (Eesti riigil) on rohkem infot kui teistel. Samas peaks rahandusministeerium olema just see institutsioon, kes lisaks börsile ja finantsinspektsioonile peaks hea seisma investorite võrdse kohtlemise eest.

Eile nelja ja poole aasta madalaimale tasemele vajunud Viisnurga aktsiat kukutas üks 500 aktsia suurune tehing veel 6,67 protsenti, 21,19 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing