Viimased ajad Hansale nagu öö ja päev

Raivo Sormunen 11. juuni 2004, 00:00

Kolmapäevane ja neljapäevane hommik erinesid Hansapanga aktsia jaoks nagu öö ja päev. Üleeile esimese kauplemistunniga 3,8% kaotanud aktsia tõusis eile hommikul poole tunniga ligi 3%.

Kui kolmapäevasest langusest tuli aktsia õhtuks enamalt jaolt välja ning sulgus 101,08 kroonil, siis eilne start jättis aktsia peaaegu terveks päevaks kättevõidetud taseme ümber tiirutama.

Väärtpaberi sulgemishinnaks registreeriti 104,05 krooni. Kui fondiemissiooni mõjud elimineerida, siis liikus aktsia eilsest kõrgemal viimati 21. aprillil. Ka aktsia rekordiline sulgemishind (107,57 krooni) ei jäänud enam ületamatusse kaugusse.

Suvele vaatamata on Hansapanga ümber näha liikumist. Möödunud kuu lõpus andis Hollandi investeerimispank ING Hansapangale aktsiale tänu Venemaa-suunalistele laienemisplaanidele ja tugevale esimesele kvartalile 112,66kroonise hinnasihi ja ostusoovituse. Üleeile teatas Eesti Ühispank, et ootab aktsia aastalõpuhinnaks 111,10 krooni.

Eile lõppes TeliaSonera ülevõtmispakkumine Eesti Telekomi aktsiatele. Kuna Eesti valitsus otsustas, et jätab Eesti riigile kuuluvad Telekomi aktsiad müümata, siis pakkumine ebaõnnetus. Eesti Telekomi ja TeliaSonera vastasseisust andis eile selgema pildi rahandusminister Taavi Veskimägi, kelle sõnul soovitas konsultatsioonifirma McKinsey Eesti riigil aktsiate eest küsida 133,5 krooni. Tegemist on täpselt viiendiku võrra kõrgema pakkumisega, kui TeliaSonera tegi.

Kui viimased poolteist kuud jälgiti peamiselt vaid TeliaSonera madala pakkumise ümber tekkinud saginat, siis võib alates tänasest hakata taas pööramata tähelepanu Eesti Telekomi fundamentaalnäitajale.

Investeerimispank ING avaldas hiljaaegu igatahes arvamust, et TeliaSonera võib osta Eesti Telekomi aktsiad turult kokku, tõsta oma osaluse ettevõttes üle 50% ning teha uue pakkumise. Samas arvab pank, et pakkumine tuleb vana pakkumisega sarnane. Juhul kui enamus turuosalisi samamoodi mõtleb, võib see tase saada aktsiale oluliseks vastupanutasemeks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing