Merko Ehitus trügib Venemaale

Annika Matson 30. juuni 2004, 00:00

Merko Ehituse aktsia sulgus eile 0,1 protsenti plussis, makstes 225,15 krooni.

Merko Ehitus teatas esmaspäeval, et sõlmis koos Estconde-E ning Vene firmaga OOO Severstroi veidi enam kui nädala eest OOOga Rockwool North peatöövõtulepingu tootmiskompleksi rekonstrueerimiseks Leningradi oblastis, Viiburis. Seni on Merko Ehitus aktiivselt tegutsenud Eestis, Lätis ja Leedus. Projekti orienteeruv maksumus on 200 mln krooni. Ehitustööde planeeritavaks lõpptähtajaks on 2005. aasta teine pool.

Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik märkis, et päris esimene töö see neil Venemaal ei ole. Tema sõnul oli Merko Ehituse eelkäija 1990. aastate alguses suurim ehitaja Karjalas. ?Kuid see leping on üle pika aja taas esimene suurem ja tõsisem töö idapiiri taga,? ütles Toomik. Teisi projekte Venemaal Toomik kommenteerida ei soovinud, sest neist pole ka veel börsile midagi teatatud.

Merko Ehituse finantsdirektor Alar Lagus möönis, et laias laastus saab Merko mainitud 200 miljonist kroonist kolmandiku. Kas lähiajal on kavas luua tütarfirma Venemaal, Lagus kommenteerida ei soovinud. Ta märkis samuti, et las börsile jääb ka midagi öelda.

Ehkki Merko Ehituse möödunudaastase 2,7 miljardi kroonise käibe juures pole maht kuigi suur, aitab see grupil siiski väljapoole Eestit areneda, ütles Äripäeva analüütik Raivo Sormunen. Eelmise aasta kogukäibest andis Eesti turg ettevõttele koguni 75%. Merko Ehitus on oma 96% tõusuga viimase aasta jooksul kõige paremini liikunud Tallinna börsi aktsia.

Hansabank Marketsi peaanalüütik Urmas Riiel usub, et minek Venemaa turule mõjub Merko Ehituse aktsiale vaid positiivselt.

?Kuid ühe projekti põhjal on raske öelda, kas Merko on nüüd Venemaa turul sees, sest töid tehakse kahe teise firmaga koos,? ütles Riiel. Samas aitab koostöö teiste firmadega vähendada suuri riske Venemaal. Merko kasvuperspektiividesse Venemaal suhtub Riiel mõõdukalt. ?Kindlasti on Venemaal palju võimalusi, kuid Merko on oma koduturuks määranud Balti riigid,? ütles Riiel ning lisas, et Venemaa on nende jaoks liiga suur tükk. ?Aga kui kliendid liiguvad Venemaa-suunal ees, siis võib Merko neile järgi minna küll,? ütles Riiel. Ta soovitab aktsiat hetkel hoida ja hinnasiht on 14 eurot (219,05 krooni).

Ühispanga analüütik Sander Danil olulist mõju Venemaa lepingust Merko Ehituse aktsiale praegu ei näe. ?Aktsia hinna tõusuks peaks olema näha tõsisemad trendid Venemaal, mis näitaksid turu olemasolu,? ütles Danil.

Merko Ehitusel võib tema sõnul Venemaal potentsiaali olla just lääne taustaga firmade või Balti riikide firmade tellimuste täitmisel Eesti jaoks Venemaa lähiregioonis.

?Firmad, kes panevad rõhku kvaliteedile ega usalda kohalikke ehitusfirmasid, võivad tulevikus eelistada Eesti ehitajaid,? ütles Danil. Tema sõnul on siiski veel vara sellest tõsisemat trendi välja lugeda ning tõsiasja, et Vene turg oma piiramatuses on nüüd Merko Ehitusele avatud. Aktsiat soovitab Danil hoida. Konkreetset hinnasihti Ühispanga eksperdil ei ole, aga ta peab Merko Ehituse aktsiat veidi ülehinnatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:34
Otsi:

Ava täpsem otsing