Elektri hinna tõus jääb inspektsiooni suure töömahu tõttu uude aastasse

07. juuli 2004, 00:00

?See on täiesti normaalne, et nii kaua läheb, sest läbi on vaja töötada tohutu materjal,? ütles Energiaturu Inspektsiooni peadirektori asetäitja Margus Kasepalu ning lisas, et seaduse järgi on inspektsioonil aega otsuse langetamiseks 180 päeva alates taotluse sisse andmisest.

?Sellest ajast tuleb välja võtta need päevad, mil menetlus seiskus, kuna esitasime Eesti Energiale veel lisaküsimusi,? ütles Kasepalu.

Kas Eesti Energia taotlus rahuldatakse või mitte, on Kasepalu sõnul veel vara öelda. ?Taotluses on toodud välja erinevad hinnad tootmise, ülekande ja jaotuse kohta, mille me kõik peame läbi vaatama,? lausus Kasepalu.

Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabrak ütles, et kuna Energiaturu Inspektsioon ei ole Eesti Energia taotluse kohta lõplikke otsuseid teinud, siis on väga raske öelda, kunas uued hinnad rakenduvad.

?Taotluse sisu me muutnud ei ole, vajadusel anname inspektsioonile juurde taustainformatsiooni, mis aitavad meie hinnataotlust paremini selgitada,? ütles Sabrak.

Elektrihinna tõstmiseks esitas Eesti Energia taotluse 27. veebruaril. Kui Energiaturu Inspektsioon otsustab hinnatõusu üle alles oktoobris, ei hakka uued hinnad kehtima enne 2005. aasta algust, sest seaduse järgi peab inspektsiooni otsuse ja hindade tõusu vahele jääma kolm kuud.

Eesti Energia taotluse kohaselt tõuseks elektrihind keskmiselt 14,9 protsenti ja 80 protsendi koduklientide elektriarve suureneks keskmiselt 27 krooni võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing