Citroen C3 on väikeautodest kõige vargakindlam

Tõnu Tramm 16. juuli 2004, 00:00

Tulemused selgusid Briti autokindlustusseltside ühises uuringukeskuses läbi viidud testist, mis lisaks populaarsetele pereautodele jälgivad ka eksuliivsemate automarkide vargakindlust. Kokku anti juuli alguses välja 10 auhinda erinevate autoklasside vargakindlamatele autodele ja lisaks vargakindlusele kõige enam rõhku pööravale autotootjale. Viimaseks osutus sedapuhku Volvo.

Viimase kuue aasta jooksul on Briti kindlustuse autoturvalisuse auhinna (The British Insurance Car Security Awards) raames testitud juba ühtekokku 5000 erinevat sõiduautot. Testi eesmärgiks on välja selgitada parimad võimalused lahendused autovarguste nurjamiseks. Teste korraldatakse standardvarustustest autodele kahes erinevas kategoorias, millest üks selgitab välja takistused auto ärandamise puhul (roolilukud, immoilaiserid jms), teine autosse sissemurdmisel (alarmsüsteem, muukimisvõimalused jms). Mõlemas kategoorias hinnatakse tulemust tärnidega, nagu EuroNCAPi turvatestides, ehk parim võimalik tulemus on viis pluss viis tärni. Ärandamistakistuste osas ulatub viietärniste autode arv juba sajani, sissmurdmiste osas on aga veel arenguruumi. Viie tärnini on seni küündinud vaid 4 autot: Audi A8, VW Phaeton, Peugeot 407 ja Lexus LS 430.

Briti kindlustusseltsid on välja arvestanud, et tänu autode ja autodest vargustele kannatab Briti majandus igal aastal 82 miljardit eesti krooni kahju ja see mõjutab 2,5 miljonit inimest. Tänu autotehaste suurenenud tähelepanule on aga paranemistendents ilmne: veel 5 aastat tagasi puudutasid autodega seotud kuriteod 2,9 miljonit inimest. Ja kui vaadata vargakindlamate autode auhinnaga pärjatud sõidukeid, siis ei ole teadaolevalt ka Eestist selliseid autosid viimase pooleteise aasta jooksul minema viidud rohkem kui vaid üks Citroen C3 (mullu juulis) ja Lexus IS200 (mullu märtsis).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing