Lustakas truudusemurdmine

Tiina Kolk 06. august 2004, 00:00

Keraamikud on jõulised isiksused. Kui nad midagi teevad, siis kirega.

Seekordne aastanäituse magnetiteks on vallatu idee ja pöörane kujundus. Heinapallidel demonstreeritud ?kõrvalhüpped? on kui suvised salasuhted, mis kunagi ikka välja tulevad.

Näituse idee autori, Eesti Kunstiakadeemia professori Leo Rohlini eesmärgiks oligi see, et keraamikud vabaneksid standardsetest materjalidest ehk teeksid väikese kõrvalhüppe. ?Savi ja teiste materjalide kokkumäng on paras proovikivi tehnilisteks uuendusteks. Koos sellega võib tegemist olla ka hetkelise loobumisega oma tavalisest loomelaadist, niiöelda ajutise kõrvalhüppega, veidi kergemeelsega seejuures, nagu seda ka elus juhtub. Ehk õnnestub publikut ja kolleege üllatada stiilis ? poleks seda temast küll uskunud!?

Muide, kõige paremini on sellega hakkama saanud eesti keraamika suurmeister Rohlin ise. Tikandiga ühendas ta tekstiili ja kondiportselani kolmeosalises teoses ?Tulek?, ?Olek? ja ?Minek?.

Näitusel osaleb 77st Eesti Keraamikute Liidu liikmest ligi 40. Kui tavaliselt jõutakse hiljem tagasi olemasolevasse voolusängi ning jätkatakse väljakujunenud loomelaadis, arutleb Rohlin, siis paraku on ka selliseid kõrvalhüppeid, mis saavad aluseks uuele suhtele, uuele laadile. Eks aeg näitab.

Kahju, et nii huvitav ja rõõmsailmeline näitus on avatud vaid nädala lõpuni. Minge vaatama, ja te ei kahetse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing