ITee uudised

ÄP 21. september 2004, 00:00

Elion hakkas pakkuma uut toodet Interneti Arvuti, mis võimaldab esimesena Eestis kasutada ühtse kuutasu eest nii lauaarvutit kui ka interneti püsiühendust. Seega vabaneb klient vajadusest kulutada korraga suur summa arvuti ostmiseks. Interneti Arvuti kuutasu on 555 kr, liitumistasu samal aadressil toimiva telefoni- või ISDN-ühenduse olemasolul on 1500 kr. ?Interneti Arvuti on mõeldud eeskätt neile eraklientidele, kellel ei ole pikaajalisi arvuti omamise kogemusi ja kes hindavad arvuti kasutamise juures lihtsust, kindlust, kvaliteetset kliendituge ja mõistlikku hinda,? selgitas Elioni juhatuse liige Margus Kurm. Selle toote puhul on arvuti eelinstalleeritud ja sisaldab ADSL-modemit internetiühenduse kasutamiseks. Interneti Arvuti raames kliendile antav arvutikomplekt sisaldab 2,4 GHz Intel Celeron protsessoriga lauaarvutit, 17tollist lameekraanmonitori, operatsioonisüsteemi Windows XP Home, viirusetõrjet, pilditöötlusprogrammi jms tarkvara koos kolmeaastase garantiiga. Tootes sisalduva interneti püsiühenduse allalaadimiskiirus on kuni 512 kilobitti sekundis ja üleslaadimiskiirus kuni 128 kilobitti sekundis.

Elioni Ettevõtted ASi nõukogu kinnitas septembri alguses ametisse kolm uut juhatuse liiget ning kutsus juhatusest tagasi ühe liikme. Elioni juhatusse said teenindus- ja müügidirektor Jaak Jõgi, toodete ja teenuste direktor Margus Kurm ning turundusdirektor Arti Ots. Elioni juhi Valdur Laidi sõnul on muudatuse eesmärk viia ettevõtet kliendile veelgi lähemale. ?Elioni juhatusse lisanduvad kliendisuhte hoidmisega seotud funktsioonide juhid,? selgitas ta. Juhatuse liikmete hulgast kutsuti omal soovil tagasi teleteenuste direktor Ahto Orav. Elioni juhatuse liikmetena jätkavad televõrkude direktor Irina Morozova, IT-direktor Agur Jõgi, finantsdirektor Valev Tõnisson ning regulatsiooni ja juriidika direktor Rein Astrik.

Uuringufirma TNS Emor andmetel on otsingumootor ja temaatiline infokataloog Neti kõige külastatavam veebikeskkond Eestis. Emori uuringu andmeil on Neti kasutajate arv tõusnud 210 000 inimeseni päevas, mis tähendab mullu sama ajaga võrreldes 33 000 inimest rohkem. Tänavu suvel külastas Netit nädalas 62% kõigist Eesti internetikasutajatest ehk 307 000 inimest. Kokku loendab Emor Eestis 496 000 internetikasutajat. Neti koondab neli miljonit linki Eesti serverites asuvatele lehekülgedele, temaatilises infokataloogis on ca 20 000 linki Eesti veebilehtedele. Netis tehakse 2,5 mln päringut nädalas.

Elioni e-kohvikut (endine hot.ee) külastab päevas 21% internetikasutajatest ehk 105 000 inimest, sellega on e­kohvik jõudnud veebikeskkondade edetabelis Neti ja Delfi järel kolmandaks. Võrreldes eelmise aastaga on e­kohvikul päevas 26 000 kasutajat rohkem. Elioni e-kohvik pakub Eesti populaarseimat e-posti teenust (670 000 kasutajakontot). E-kohvikut läbib kaks miljonit e-kirja päevas, viirusetõrje blokeerib 100 000 viirusega kirja päevas.

Iga-aastasel tehnoloogiafoorumil Pärnus arutati eelmisel nädalal ajurünnaku vormis Eesti IT tulevikku. Mitusada tehnoloogiafirma juhti otsis kahel päeval vastust küsimusele, milleks on suuteline Eesti IT-sektor. Visioone ja lahendusi pakkusid nii välismaised esinejad Soomest, Leedust, Venemaalt, USAst jm kui ka eestlastest firmajuhid, ametnikud ja teadlased.

EMT juht Valdo Kalm küsis oma ettekandeks valmistudes mitme firmajuhi käest, milliseid probleeme loodavad nad lähema paari aasta jooksul tehnoloogia abil lahendada. Ta tegi neist kokkuvõtte ja pakkus ka mitu omapoolset võimalust. Foorumi peaesineja oli eesti soost USA riskikapitalist Steve Jürvetson, kes kõneles hetke huvitavaimatest investeerimisobjektidest.

EMT teenusel ?Lühivalik firmale? on 1. septembrist soodsamad hinnad. Kõneminut igasse suunda maksab 1,30 kr. Samuti pole septembrikuust teenusel ?Lühivalik partneritega? enam kuutasu. EMT teatel on kõikide lühivaliku teenuste puhul alates septembrist võimalik peale lühinumbritega helistamise saata lühinumbritele ka soodsa hinnaga SMSe. Ühe lühisõnumi hind on sama kui kasutatava lühivalikuteenuse mobiililt algatatava kõneminuti hind.

Septembrist kehtivad soodushinnad ka EMT profipaketis. EMT võrku helistamine maksab 1,75 kr minut, Elioni lauatelefonidele helistamine 2,30 kr. Kõneminut Tele2 ja Radiolinja mobiilivõrku ning teistesse püsivõrkudesse maksab septembrist ööpäevaringselt 2,50 kr. Samuti langes paketi kuumaks. Profipaketile saab lisada lühivaliku teenused, mis vähendab sidekulusid ja võimaldab lühinumbrite abil helistamist ning lühisõnumite saatmist. Lühivalikus maksab nii kõne kui ka SMS lühivaliku gruppi kuuluvate numbrite vahel 1,30 kr. Profipaketiga kaasneb poole hinnaga kõnepost ja tasuta rahvusvaheline kõneteenus. Profipakett on suunatud äriklientidele.

Vastukaaluks Radiolinja suvisele sammule tõi Tele2 augusti lõpus turule kuutasuta paketi Seenior. Paketi kasutajad saavad omavahel rääkida ööpäevaringselt hinnaga 1,50 kr/min. Pakett on suunatud enam kui 60aastastele eraklientidele. ?Oleme hinnaliider ja reageerime paindlikult turuarengutele,? kommenteeris Tele2 turundus- ja müügidirektori kt Kristjan Seema. Kõneminut teistele Eesti-sisestele mobiili- ja tavatelefoninumbritele maksab seenioride paketis 2,50 kr. Muud kõned ja teenused tasustatakse Dynamo paketi hinnakirja järgi.

Oktoobrist langetab Radiolinja oma seenioride paketi sisest kõneminuti hinda krooni võrra, tasemele 1,50 kr. ?Koos soodsa kõneajaga pakume seenioritele ka soodushinnaga telefone ning lihtsat ja arusaadavat kasutusjuhendit, mis oluliselt hõlbustab mobiiltelefoni kasutust ka neil, kes sellega varem kokku puutunud ei ole,? sõnas Radiolinja juhatuse liige Andrus Hiiepuu. Soodushinnaga helistamiseks pole vaja kasutada lühinumbreid ega teha keerulisi lisatoiminguid. Radiolinja tõi juunis esimesena Eesti mobiilside turule vanematele inimestele mõeldud kuumakseta paketi Seenior.

USA kohtulahend näitab, et kaubamärgi kasutamine domeeninimes on üldjuhul lubatud vaid kaubamärgi omanikule. Hiljutised lahendid viitavad rangele praktikale, mille kohaselt kaubamärgiõiguse rikkumiseks loetakse ka näiteks domeeninimede mypepsi.com, mymcdonalds.com ja my-washingtonpost.com registreerimine ja kasutamine. Selliste domeenide kasutusõigus antakse üle kaubamärgi omanikule või lõpetatakse.

Programmeerija võib saada karistada autoriõiguse rikkumise eest. Jaapanis jõudis kohtusse kaasus, milles partnervõrgu P2P-programmi Winny loonud meest süüdistatakse kohaliku autoriõiguse seaduse põhimõtete vastases käitumises. Kaasuse tulemused pakuvad huvi mitmetele riikidele, kuivõrd peaksid kehtestama standardi, mille alusel programmeerijaid edaspidi kohelda. P2P tähendab ajutist internetis moodustatud võrku, mis võimaldab sama võrgustamisprogrammi kasutaval rühmal ühenduses olla ja omada vahetut juurdepääsu teiste rühmaliikmete arvutite kõvaketastele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing