Ülo Toomsalu • 13. oktoober 2004 kell 6:41

PM: Ida-Tallinna Keskhaigla liitus internetihospidaliga

Ida-Tallinna Keskhaigla liitus viit riiki ühendava tervishoiuprojektiga, mille eesmärk on luua eri maade arstidele pidev võimalus üksteiselt nõu küsida.

Projektis Baltic eHealth osalevad kümme haiglat ja tervishoiuga seotud organisatsiooni Taanist, Rootsist, Norrast, Leedust ja Eestist, mis hakkavad üksteist nõustama ja abistama. Kasu peaksid projektist saama nii kõigi viie riigi patsiendid, arstid kui tervishoid tervikuna, kirjutab Postimees.

Baltic eHealthi abil saavad tohtrid saata patsientide uuringutulemusi mistahes teise projektis osalevasse meditsiiniasutusse konsulteerimiseks või lahtimõtestamiseks.

Projekti ainsa Eesti-poolse partneri, Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) arendusjuhi Peeter Rossi sõnul aitab selline andmevahetus parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust maapiirkondades elavatele inimestele ja vähendada nende migratsiooni suurlinnadesse.

Ross ei välistanud, et kolme aasta pärast on Baltic eHealthiga liitunud ka mitmed teised Eesti haiglad, ning nimetas näidetena Haapsalu, Rapla ja Narva hospidale.

Infotehnoloogilised lahendused kavatseb ITK töötada välja oma jõududega ning luua andmete edastamiseks turvalise internetikeskkonna. Rootsi ja Taani eeskujul eraldi kaableid paigaldama hakata pole plaanis.

Hetkel kuum