26. oktoober 2004 kell 8:47

Börsiülevaade: börsile tahtjate ring konkretiseerub

Kui aastaid on spekuleeritud, milline ettevõte võiks börsile tulla siis viimastel kuudel on olukord muutunud konkreetsemaks. Küsimus pole enam kes, vaid millal.

Tänane Äripäev kirjutab, et Eesti Raudtee enamusaktsionär BRS soovib järgmise aasta jaanipäevaks oma aktsiaid börsil noteerida.

Eesti Riik kui raudteefirma teine omanik on veel selle plaani vastu, kuna ettevõtte pole kõiki investeerimiskohustusi täitnud.

Samas peab BRS oma investeerimiskohustuse täitmiseks investeerima pooleteist aastaga firmasse veel vaid alla 0,7 miljardi krooni, mis viimaste aastate investeerimistempot vaadates on täiesti saavutav tase ning on usutav, et firma täidab need kohustused juba enne börsileminekut ära.

Lisaks Eesti Raudteele on enam vähem täielikult kindel, et järgmise aasta alguses tuleb Tallinna börsile ka teedeehitusega tegelev Teede REV.

Börsile mineku plaanid on veel kinnisvarafirmal Baltic Property Trust ja samuti ka Talinkil.

Võlakirjaturule peaks lähitulevikus tulema ka Baltika ja BIG võlakirjad, mis kõrgema tootluse tõttu võiks Tallinna börsi võlakirjade nimekirja kesist kauplemisaktiivsust elavdada.

Hetkel kuum