Erki Freiberg • 27. oktoober 2005 kell 12:59

Homme toimub talukonverents

Homme korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit Tallinna Tehnikaülikoolis talukonverentsi teemal ?Alternatiivne talutoodang ? reaalsus või müüt??.

Konverentsi eesmärk on selgitada väike- ja keskmiste talutootjate võimalusi suurtootjate kõrval edukaks tegutsemiseks, analüüsides alternatiivset põllumajandustootmist kui üht teed.

?Üha enam räägitakse alternatiividest domineerivale masspõllumajandustootmisele ning sellest, et alternatiivid sobiksid just väikestele ja keskmise suurusega peretaludele. Kuid millised on need alternatiivid, mida tarbija ootab? Kui suur on alternatiivtoodangu turumaht? Kas alternatiivtoodangut on tasuv toota? Kuidas pääseda alternatiivtoodanguga turule - kas lahendus on otseturustuses või on võimalik koostöö kaubanduskettidega? Kas talupidajad on ise valmis muutusteks ja soovivad ümber orienteeruda alternatiivsele talutoodangule? Need ja paljud muud küsimused vajavad vastuseid - talukonverentsi eesmärk ongi leida vastuseid neile,? ütles ETKLi peadirektor Kaul Nurm.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) kutsel esinevad üritusel poliitika- ja turukujundajad, mitmed arvamusliidrid ning tippspetsialistid.

Spetsiaalselt konverentsi tarbeks tellis liit teemakohase turu-uuringu firmalt Saar Poll.

Konverentsi avab Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel. Üritusest osavõtt on tasuta ning eeldab registreerimist veebis.

1989. aastal moodustatud Eestimaa Talupidajate Keskliit ühendab 5000 Eesti talunikku.

Hetkel kuum