Peeter Teder • 6. november 2005 kell 22:00

Viisnurga tulemusi peeti nigelaks

Investorid võtsid reedel avaldatud Viisnurga III kvartali tulemused vastu negatiivselt. Aktsia kaotas päevaga ligi 7% ja peatus 2,74 eurol (42,87 kroonil).

Esimese kahe kvartali mõõdukad kasuminumbrid on aktsiat terve aasta vaikselt kergitanud. Viimases kvartalis teatas mööbli- ja ehitusmaterjalide tootja praktiliselt nullkasumist (0,4 miljoni krooni).

Kasumile mõjus tõenäoliselt kehv müügimaht, mis jäi teisele kvartalile alla koguni 16%. Viisnurga teatel on ettevõtte lõpetamas oma mööblidivisjoni tooteportfelli restruktureerimist ning nad loodavad järgmisel aastal oma müügimahte järg-järgult kasvatada. Ehitusmaterjalide divisjonis on ettevõttel mõningased probleemid ühe oma põhitoote, üldehitusplaatide müügiga, kuna konkurents on turul pingestunud.

Viimased kolm kuud on Viisnurga aktsia liikunud stabiilselt 2,4 euro (37,55 krooni) ümber, kuid mõned päevad tagasi tõusis ta suure käibe najal koguni üle 3 euro (46,94 krooni). Küllap spekuleeriti paranevate tulemuste peale, mis paraku jäid aga saabumata.

Märkimist väärib veel Tallinna Vesi, mis lõpetas reedel esimest korda viimase nelja nädala jooksul allpool 14 eurot (219,05 krooni), täpsemalt 13,87 eurol (217,02 kroonil) ehk 1,6% miinuses. Tallinna Vesi hakkas vaikselt nõrgenema pärast kolmanda kvartali majandustulemuste avaldamist.

Ilmselt on ostuhuvi pisut raugenud ja kogutakse jõudu. Selline jõu kogumine võib kesta isegi kuni järgmise kvartali tulemusteni. Kuigi Tallinna Vee kolmanda kvartali tulemused olid suhteliselt head, ootavad investorid arvatavasti veelgi kiiremat kasvu.

Suurim tõusja oli börsil Merko Ehituse aktsia, mis kerkis 1,6 protsenti ning maksis 19,20 eurot (300,41 krooni). Psühholoogiliselt olulise 300 krooni läbimine võib avada aktsiale tee edasiseks tõusuks. Kõrgeimad tasemed, mida aktsia järgmisena rünnata võib, on 20,75 eurot (325 krooni).

Hetkel kuum