ÄP 5 aastat tagasi: Pensioni teine sammas tõmbab riigieelarvest miljard krooni

ÄP 16. jaanuar 2006, 00:00

Pensionisüsteemi teise samba käivitamine tõmbab kindlustaja enda rahakotist ära vaid veidi, kuid riigieelarvest isegi kuni miljard krooni, mille kompenseerimiseks võib kasutada stabiliseerimisreservi, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

Rahandusminister Siim Kallas kinnitas, et ta toetab pensionisüsteemi teist sammast, kuigi see suurendab töötajate maksukoormust ning lööb riigieelarvesse hiiglasliku augu. "Minul praegu olevate arvestuste kohaselt ulatub selle mõju riigieelarvele 800 miljoni kuni miljardi kroonini," ütles Kallas.

Rahandusministri sõnul on augu lappimiseks kolm võimalust. "Kas eelarve koostamisel on võimalik muus osas veelgi kokku hoida, teiseks on silmas peetud stabiliseerimisreservi kasutamist," selgitas Kallas, kelle teada ongi selles reservis praegu umbes miljard krooni. "Ja kolmandaks: eelarvesse võib jääda puudujääk, mis on kooskõlastatud ka IMFga," ütles ta.

Hetkeseis: reserviraha pole siiski vaja läinud, küll aga plaanib Aivar Sõerd täita pensionikassat eelarve ülelaekumisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing