Maailma tipud Mozarti festivalil

Kersti Inno 20. jaanuar 2006, 00:00

Lisaks eelmisel laupäeval meie publikule kõlanaudingut pakkunud sajandi ühele tunnustatumale kammeransamblile Juilliardi Keelpillikvartett USAst saab festivalil “Mozart 250” Eestis kuulata Korea Kammerorkestri ja Inglismaalt pärit Valgustusajastu orkestri esinemist.

Korea Kammerorkestri näol on tegeUmist kauge külalisega, kes ometi esinenud kõigil kontinentidel ja mainekatel festivalidel. Kontserdi peamine tõmbeUnumber on Mozarti kahe Es-duuri kontUserdi esitus maailma juhtivama metsasarvemängija Ab Kosteri soleerimisel. Sony Classical on plaadistanud Ab Kosteri esituses kõik Mozarti, aga ka Haydni metsasarvekontserdid. Metsasarv on teadagi väga tundlik pill. Ab Koster on võimeline mängima nii ventiilinstrumenti kui ka naturaalmetsasarve. Mozarti metsasarvekontsertide kõrval esitab orkester ka Beethoveni ja Elgari muusikat.

Kui Korea Kammerorkester annab kontserte kõigis neljas Eesti suures kontserdimajas, siis Valgustusajastu orkester esineb vaid Tallinnas. The Orchestra Of The Age Of Englightenment on tänapäeva tuntumaid ajastu instrumentidel mängivaid kollektiive, kelle kodusaal on Royal Festival Hall Londonis.

1986. aastal loodud orkestrit juhivad nii kunstiliselt kui ka majanduslikult orkestri liikmed ise. Seetõttu puudub ka peadirigent. Tihedat koostööd tehakse kahe väga maineka dirigendi, Frans Brüggeni ja sir Simon Rattlega. Orkestri kontserdid on nii oma kodumaal kui ka maailma muusikafestivalidel tõelised muusikasündmused.

Festivali “Mozart 250” üks korraldajaid Aare Tammesalu sai väga ereda elamuse kontserdilt Queen Elisabeth Hallis, kus leidis endalegi ootamatult end püsti seismas ja “Braavo!” karjumas: “Orkester tabas uskumatu energiaga – kõik muusikud mängivad täie tõsiduse ja energiaga. See on tore kollektiiv, kes mängib peamiselt 18.–19. saj repertuaari klassikalise ajastu pillidel. Kontserdil on kaastegev erakordne solist Lisa Beznosiuk, keda peetakse vanadel pillidel mängivatest flötistidest kõige paremaks maailmas. Orkestri ees on noor energiline itaalia dirigent Robin Ticciati – tõusev täht, kes naudib praegu väga suurte muusikategelaste soosingut ja toetust.”

Eesti publiku jaoks teeb kontserdi eriliseks veel see, et tund aega enne kontserti on võimalik muusikutega kohtuda. Nimelt Inglismaal on tavalised kontserdieelsed vestlused ja orkester soovis ka Tallinnas tutvustada oma tegutsemispõhimõtteid, kava ja pille.

Vestlusele kell 18 Estonia kontserdisaalis pääseb kontserdipiletiga. Aare Tammesalu usub, et nii kontserdieelne vestlus kui ka kontsert on väga põnevad ja toovad uut inspiratsiooni ning uusi ideid meie muusikaellu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing