Ärimehed plaanivad Kakumäele juba teist jahisadamat

Erki Freiberg 23. jaanuar 2006, 00:00

Peale Merirahu elurajooni rajatava jahisadama ehituse peaksid ekskavaatorid aasta pärast mürisema ka kilomeeter põhja pool endise Kakumäe kalasadama muuli kohal. Sinna tahavad Kakumäe Jahisadama emafirma OÜ Baltreal Investi omanikud Sven Maanurm ja Sander Kaus ehitada uue kahesajakohalise rahvusvahelise eralaevade sadama.

Baltreal Investi kinnisvarajuht Keit Pihl ütles, et sadamat loodetakse ehitama hakata järgmisel suvel. Selle ehitusmaksumus tuleb märkimisväärselt suurem, kui on Merirahu jahisadamal, mille hinnaks on selle omanikud nimetanud paarkümmend miljonit krooni.

Praeguste plaanide kohaselt liiguvad Kakumäe sadam ja uus muul tunduvalt mere poole, sest projekt näeb ette sadama akvatooriumi algamist praeguse muuli otsast.

Uus sadam tuleb senisest Eesti külastatavamast Pirita jahisadamast veidi sügavam ja hakkab vastu võtma laevu, mille süvis on kuni 3 meetrit.

Sadamasse ehitatakse ranna- ja tollihoone, bensiinijaam ja teised ehitised, mis on vajalikud rahvusvahelise sadama nõuete täitmiseks.

Seda, et Tallinna ümbrusse võib liiga palju jahisadamaid tulla, Pihl ei karda. Ta tõi näite, et kui Helsingis on ligi 10 000 kaikohta ja 80 jahisadamat, siis Tallinnas on vastavad näitajad 500 ja 1.

Detailplaneering näeb ette ka sadama lähiümbruses elurajooni arendamise.

"Elurajoon tuleb multifunktsionaalne ja toetab sadama kontseptsiooni. Ehitame sinna madalad kortermajad, eramud ja lasteaia," sõnas ta.

Kopli lahe uued huvilaevade sadamad võivad lähema viie aasta pärast saada Pirita jahisadamale arvestatavaks konkurendiks. Uute sadamate populaarsust võib suurendada ka see, et Pirita jahisadama lõikavad läbi liinilaevade teed ja seal on üsna keeruline liigelda.

Lisaks Kakumäe ja Merirahu jahisadamale plaanib Kopli lahe kallastele rahvusvahelise jahisadama ehitamist ka Meeruse sadama suurosanik Endel Siff.

Pirital asuva Kalevi jahisadama kapten Ado Tikerpäe ei usu, et uute jahisadamate tekkimine nende tegevusele halba mõju võiks avaldada.

"Eks alguses võib olla väike tagasilöök tuleb, aga purjetajaid tuleb nii kiiresti juurde, et nagunii kummitab meid pidev ruumipuudus," sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:43
Otsi:

Ava täpsem otsing