Julgestuspolitsei juht lahkub lossiskandaali pärast ametist

ÄP 25. jaanuar 2006, 00:00

"Tunnen oma vastutust sündmuste ahelas, mis on kahetsusväärselt kahjustanud vabariigi presidendi ja Eesti politsei mainet," teatas Ain Lepikult ETV24-le. "Olukorras, kus julgestuspolitsei ei vastanud talle seatud ootustele, pean politseiohvitserina oma kohuseks julgestuspolitsei julgestusosakonna juhi kohalt taanduda."

Politseiameti peadirektor Raivo Aeg rahuldas Lepikulti avalduse. Alates 30. jaanuarist jätkab Lepikult teenistust Põhja politseiprefektuuris.

Aja sõnul mõistab ta täielikult Ain Lepikulti teguviisi. "Antud valdkonna juhina tunnetas ta moraalset vastutust kujunenud olukorras, mille tingisid ETV saates "Pealtnägija" kajastatud sündmused," ütles Aeg.

Lepikult on tunnistanud, et teadis presidendilossis toimunud pidudest. "Jah, meil oli selle kohta info," ütles Lepikult "Aktuaalsele kaamerale". Samas ütles ta, et info pidude kohta sai presidendile edastatud.

Politsei nõukoja esimehe Jaanus Rahumägi kinnitusel peab presidendilossis toimunud noortepidude pärast vastutust kandma just julgestuspolitsei.

Rahumägi hinnangul lasub julgestuspolitseil lisaks füüsilisele kaitsele ka kohustus ennetada Kadrioru lossi mainet kahjustavaid rünnakuid.

Siseminister Kalle Laanet on juhtumi uurimiseks alustanud sisejuurdluse ja Tallinna politsei väärteomenetluse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing