Hüvastijätt fännidega

Rivo Sarapik 17. veebruar 2006, 00:00

Everything But The Girl oli tegutsemisajal tantsumuusikas üks olulisemaid ja tugevamaid tegijaid. Eelmisel aastal väljastatud remix-albumiga Adapt Or Die (Ten Years Of Remixes) tundub bänd fännidega lõplikult hüvasti jätvat.

Indie-pop'ist moodsama tantsumuusikani jõudnud grupp lõpetas tegevuse 2000. aastate alul. Tolleks ajaks kattis tänaseks DJ ja produtsendi ning plaadifirma omaniku leiba maitsva Ben Watti ja vokalisti Tracey Horni duo moodsamaid rütme, mis sobisid nii klubisse tantsuks kui ka lounge'i lihtsalt lõõgastuseks. Osa sõnu aga on klubikülastajail meeles aastateks.

Näiteks lugu Missing, millest produtsent ja DJ Todd Terry oma töötlusega aastateks klubide hiti tegi, teab peast iga vähegi viimase kümnendi jooksul tantsupõrandaid väisanud tegelane. Sellest loost on albumil veidi karmim ja tõsisem versioon.

Tegelikult on kõik lood albumil hitid, kattes vanuselt enam kui viimast kümmet aastat.

Ja, ehkki osad neist, näiteks Todd Terry remix loost Wrong, on juba publiku kõrvu osaliselt või veidi teisel kujul jõudnud, on tegu rariteetidega, mis laiema avalikkuse ette veel jõudnud ei ole. Oma käe on lugudele külge pannud muusikamaailma kuningad, näiteks King Britt, Knee Deep, Kenny Dope, kui mõnda nimetada.

Stiililiselt on album samuti kirju. Leiab näiteks house'i, peamiselt sügavamat ja raskemat. Samuti on olemas drum`n`bass, see intelligentsem ka kergem versioon.

Ülejäänud jäävad žanrisse chillout. Ehk üsna lai skaala ja kuulamist nii fännile kui ka muidu tausta otsijaile.

Tõsi, kohati võib see album tunduda igav ning kordamisena. Võibolla ka vägisi tehtuna, sest duo on ju laiali ning kokku tulemist ei plaanita. Teisalt on EBTG eelmise kümnendi üks olulisemaid artiste tantsumuusikas, juhatades suunda, kõlades ühtaegu nii friikide kõlaritest kui ka raadiost. Samuti on pärast ametliku tegutsemise lõppu jõudnud juba kuulajateni best-of ehk EBTG parimad palad.

Ehk see album on pigem Beni ja Tracey hüvastijätt fännidega, mis paneb ametlikult punkti EBTG lõpetamisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing