Ängistav ja romantiline näitus

Tiina Kolk 03. märts 2006, 00:00

Noor kunstnik Nelly Drell jätkab sotsiaalsete teemade kajastamist. Kui aasta tagasi tuli ta rahva ette maaliga "Eesti sõdurid Iraagis", siis nüüd on ta lõuendeile jäädvustanud tsunamikatastroofi Tais.

Kunstnik reisis ise pärast loodusõnnetust Siinai poolsaarel ja tema teosed vahendavadki muljeid tühjadest küladest ja laastatud puhkepaikadest.

"Žanriliselt rannapilte kujutav väljapanek jaguneb aga temaatiliselt kaheks: dramaatilised olustikustseenid tsunamijärgsetest Tai randadest ning sensuaalsed ja idüllilised rannapildid kusagilt Eestist. Neohüperrealistliku koolkonna esindajana sünteesib Drell fotolikku kalkust ja kaadri ebateravuse efekti maalilisema väljenduslaadiga ega häbene vajaduse korral ka salongilikumat maneeri," kommenteerib kuraator kunstiteadlane Harry Liivrand.

Käesoleval väljapanekul eksponeerib kunstnik 19 maali. Tundub, et Nelly Drell on aktiivne maalija, sest näitusetööd valmisid eelmise aasta lõpul ja käesoleva aasta algul. Mõne pildi maalimiseks kulus isegi paar kuud, tunnistab ta.

Liivranna hinnangul etendab Drell eesti maalikontekstis haruldast rolli - akadeemilisele aktistuudiumile tuginevat ja figuraalkompositsiooni armastavat uusakadeemilist maalijat.

Nelly Drell on Eesti Maalikunstnike Liidu liige. 1998. aastal alustas ta Eesti Kunstiakadeemias maaliõpinguid, kuid siin stuudiumit lõpetamata, siirdus ta paari aasta pärast USAsse, kus omandas 2003. aastal New Yorgi Academy of Arti magistrikraadi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing