Eile avaldasid erakonnad oma presidendikandidaadid

Martin Hanson 07. aprill 2006, 00:00

Kindlat vastuseisu ühelegi kandidaadile veel tekkinud ei ole.

Res Publica esimees Taavi Veskimägi ütles eile, et Res Publica on valmis arutama läbi kõik kandidaadid ning seejärel teiste erakondadega kokku leppima parimas kandidaadis.

"Ei saa hetkel öelda, kes sobib või kes ei sobi. Kõik kandidaadid on austusväärsed ning arutlust väärivad," ütles Veskimägi.

Ka Isamaaliidu juht Tõnis Lukas ütles, et Isamaaliit vaatab 11. maiks kõik kandidaadid läbi, vaeb neid ja eks siis paistab.

"Usun, et kogu nimekiri on väärikas, täis asjalikke kandidaate ning väärt tõsist arutelu," ütles Lukas.

Sarnasel arvamusel oli ka Reformierakonna peasekretär Kristen Michal. Tema sõnul ei välista Reformierakond momendil ühtegi nime. Kõik vastavad enam-vähem erakondade vahel eelnevalt kokku lepitud tunnustele, märkis ta.

Keskerakonna peasekretär Kadri Must leidis, et kindlasti ei saa Keskerakond veel öelda, et mõni kandidaatidest neile ei sobi. "Juhatus arutab kõik kandidaadid läbi ja siis paistab," ütles Must.

Varem on Keskerakonna liige Ain Seppik öelnud, et Toomas Hendrik Ilvese kandidatuuri Keskerakond ei toeta.

Viis ühist presidendikandidaati otsivat erakonda otsustasid, et annavad esitatud kandidaatidele kuu aega oma visiooni tutvustamiseks ning jätkavad kandidaatide väljasõelumist mais.

Enamik erakondadest on oma presidendikandidaadid välja käinud, kõige rohkem - kolmel korral - esitati sotsiaaldemokraat Toomas Hendrik Ilvese nime.

Isamaaliidu presidendikandidaatideks on akadeemik Peeter Tulviste, endine välisminister ja Viinistu kunstimuuseumi rajaja Jaan Manitski ning Toomas Hendrik Ilves.

Res Publica presidendikandidaatideks on endine Riigikogu esimees, akadeemik Ene Ergma, Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja Eesti Telekomi juhatuse esimees Jaan Männik.

Reformierakond esitas Tartu linnapea Laine Jänese, rahvastikuministri ja kirjaniku Paul-Eerik Rummo ning Ilvese kandidatuuri.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond käis välja Ilvese, Aaviksoo ja endise keskerakondlase, eksmajandusminister Liina Tõnissoni.

Keskerakonna presidendikandidaatideks on Riigikogu esimees Toomas Varek, Tartu volikogu esimees Aadu Must ning endine uudisteankur Enn Eesmaa.

Ilvest on esitanud kokku kolm erakonda, Aaviksood kaks, ülejäänud kandidaate üks.

Rahvaliit on teatanud, et toetab igal juhul president Arnold Rüütli jätkamist, kui Rüütel nii peaks otsustama. Kuluaarides on spekuleeritud, et kui Rüütel ei kandideeri, siis seab Rahvaliit üles Mart Siimanni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing