Raskekaallased lisavad Motorexile pompöössust

Kristo Kiviorg 18. aprill 2006, 00:00

Eranditult kõik raskeveokite müüjad plaanivad messi ajaks välja tulla sooduskampaaniatega. Kui palju täpsemalt tehnika hinnad langevad, ei soostunud ükski firma siiski avaldama.

Volvo Estonia OÜ turundusjuhi Kärt Kübarsepa sõnul saabub neil spetsiaalselt üritusele kohale veokispetsialist.

"Näitame huvilistele, kuidas Ad-Blue SRC süsteem toimib. Mudelina on meil väljas Volvo FH," lausus Kübarsepp. Lisaks mootorile ning veokile presenteeritakse ka läbilõiget Volvo FH kabiinist, et saada aimu, millistes tingimustes veokijuhid töötavad.

Ühe esinduslikuma väljapanekuga on tarbesõidukite vallas Motorexil esindatud Silberauto, kellel on väljas kogu tarbesõidukite plejaad alates Mercedes-Benz Actrosest ning lõpetades nelikveolise Vito kaubikuga.

Erihinda pakutakse messil Mercedes kaubikutele. Mercedesega samaväärselt on esindatud ka MAN.

"Presenteerime kogu MANi veokiseeriate paletti. Kokku on väljas neli veokit, teiste seas ka seeria kõige uuem liige 12-18tonnise täismassiga TGM," sõnas Keil M.A. juhataja Margus Mängel. Erandeid on siiski ka.

DAFide müügiga tegelev Truck Trade Estonia OÜ juhataja Raimond Messner ei pea vajalikuks Motorexil osaleda.

"Minu arvates on see raha tuulde loopimine. Osalustasu on kallis, võimalik tulu aga liialt väike. Tegu on rohkem eputamise kohaga," sõnas Messner.

Messneriga ühel arvamusel on ka Skuba Grupi müügijuht Marek Mägi.

"Kui päris aus olla, siis on see kõikide ettevõtete jaoks ikka suur kuluartikkel. Enamasti ollakse kohal seepärast, et kõik konkurendid on esindatud. Muud põhjust sellel küll ei ole," kommenteeris Mägi, kelle sõnul on Renault esindatud veokitega Magnum ja Premium.

Iveco väljapanekul on esindatud sadulveok Stralis ning karjäärihiiglane Trakker.

Üheks huvipakkuvamaks raskeveokiks messil on kahtlemata 580hobujõuline kontseptsioonveok Scania Longline.

Alates eelmisest aastast kehtivad Euroopa Liidu riikides Euro4 nõuded ning 2008. aastal hakkavad kehtima Euro5 nõuded.

Skuba Grupi müügijuht Marek Mägi on varem Äripäevale maininud, et Euro4 nõudmistele vastavad masinad on keskmiselt 80 000 krooni eelkäijatest kallimad.

Euro4 nõuetest omakorda kallimad on Euro5 veokid, mis Silberauto infole tuginedes maksavad ca 25 000 krooni rohkem.

Peame tarbesõidukite presenteerimist Motorexil väga oluliseks. City Renault on oma nelja tegevusaasta jooksul igal aastal ka kaubikutega Motorexil väljas olnud. Isiklikust kogemusest võin öelda, et firmade arv, kes kasutab võimalust soodushinnaga tarbesõiduk muretseda, on iga aastaga järjest rohkem. Sel aastal on meil samuti messipakkumine, kus kõik tarbesõidukid on kuni 35 000 krooni ehk kuni 10% soodsamad.

Meie jaoks on oluline näidata Motorexil oma uuemaid mudeleid. Tarbesõidukitest presenteerime Motorexil eelmisel aastal turule toodud uut Toyota Hiluxit.

Meie ei paku messi ajal soodushindu. Meie jaoks on Motorex eelkõige autonäitus, kus näidata oma mudelivalikut ning demonstreerida huvitavaid lahendusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing