Brainstorm ületas iseennastki

Janett Uibo 21. aprill 2006, 00:00

Eelmisel neljapäeval pärast päev varem Tallinnas Rock Cafés toimunud ülimenukat kontserti astus ka Pärnu Kuursaalis lavale lõunanaabrite rahvusvaheline kuulsus, ansambel Brainstorm.

Kontserdile minnes ei olnud mul kindlaid ootusi, sest olin kuulnud bändi repertuaarist vaid paari raadiohitti, nende hulgas Eurovisioonil laineid löönud "My Star".

Sel õhtul oli tegemist Brainstormi uue plaadi "Four Shores" esitlusega.

Bänd tuli lavale lubatud ajal ja õnneks ei olnud suvepealinna veel vallutanud turistide hordid, mistõttu jätkus kõigile, nii fännidele kui ka muidu tulijatele, piisavalt ruumi kaasa elamiseks.

Kui laval süttisid tuled, oleksin sattunud kui kellegi magamistuppa. Salapärane ja intiimne valgus heitis varje ja tekitas hinge üleva meeleolu.

Ansambel jõudis publiku ette märkamatult, keset valguse ja varjude mängu - kõige viimaks õhtu vaieldamatu täht ja südametemurdja Renars Kaupers.

Vaid üks naeratus ja mõned taktid esimesest laulust, kui kogu publik oli peos. Energiast pulbitsevana suutis ta hetkega eelarvamused hajutada. Saalis valitses üldine andmise ja saamise meeleolu, mis vastastikku täitis ühtviisi nii lava ees kui laval olijaid.

Vaheldumisi uute lugudega tulid esitlusele ka vanemad lood nagu "My Star", "Waterfall" ja "Maybe". Laule tuli nii inglise, läti kui ka vene keeles. Veel mõned aastad tagasi poleks eesti publik läti- või venekeelsetest lugudest vaimustunud, kuid sel kontserdil nakatasid just need publikut kõige enam.

Viimase loo ajal jätkus Renarsil energiat hüpata rahva sekka ja teha üks korralik puntratants, mis lõppes söögilaual õllekruuside vahel. Publik oli ekstaasis ning ansamblil ei õnnestunud kuidagi pääseda ilma lisalugudeta.

Sellest õhtust saadud energiast jagub siiani.

Lätlastel pole Nokiat vaja. Neil on Renars.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing