Ajaloo suurimad tudengite kevadpäevad

Martin Hanson 25. aprill 2006, 00:00

Juba 60ndatest toimuvad tudengite kevadpäevad lüpsavad kehast talvise iroonia ning asendavad selle power'iga uueks eksamihulluseks, kommenteeris Piragovi pargimurul õlut libistanud 2. kursuse usuteaduskonna tudeng.

Päevade peakorraldaja Kunnar Karu mainis, et ei ole saladus, et mida paremini läheb majandusel, seda paremini läheb ka tudengipäevadel.

"Niisamuti on muidugi kõikide üritustega. Kui ikka ettevõttel läheb hästi, ei olda kitsid seda ka teistega jagama ja häid üritusi toetama. Teine asi, mis hakkab toetuses mängima, on konkurents. Kui Tallinna üliõpilasürituste sponsor oli Saku, siis Tartu Õlletehas on meie kindel sponsor. Keegi ei taha kaotada turueelist," sõnas Karu.

Karu märkis, et poolteise miljoni kroonise eelarvega kaheksapäevane üritus on pärliks kogu linnale, sest linn on inimesi täis. "Tulevikus tuleb üritus pisut ümber vaadata ning luua pingerida, sest muidu kasvab üritus liiga suureks ja hoomamatuks," lausus Karu.

"Kuna enamiku ürituste eest vastutavad kaaskorraldajad, nagu pubid, restoranid, ööklubid ja noorteorganisatsioonid, siis tuleb luua suurem konkurents ka nende vahel. Praegu on üritusi nii palju, et ei mahu piltlikult A1-plakatile ära trükkima," sõnas Karu, kuid lisas, et olgu üritusi kui palju tahes, rahvast jagub kõikjale.

"Pehmelt öeldes ostetakse kõik nurgapoed ja R-kioskid tühjaks. Võitjad on kõik linlased," ütles Karu ning lisas, et kui kummipaadirallile või volbritule süütamisele tuleb kokku 10 000 inimest, siis ei ole millegi üle eriti nuriseda.

Tudengite kevadpäevad on aegade algusest olnud nädalane ergutusperiood enne eksameid. Üritus on aasta-aastalt kasvanud ning kui 1989. aasta üliõpilaspäevadel oli kavas 15 üritust, siis tänavune 216 üritusega festival on kahtlemata kõige mahukam. Ürituste arv aga ei ole muutnud päevade mõtet, milleks on siiski pidutseda hing vabaks ning, nagu ütleb ka ametlik kevadpäevade slogan, vaim välja puhata.

Kevadpäevade suurim sõber Tartu linn andis eile õhtul linna tudengite käsutusse, algab nädal, mille ajal tudengid on rohkem linnaisad kui linnaisad ise.

Karsumm, kummipaadiralli, öölaulupidu, naiste mudamaadlus ja mälumängud - nädala jooksul saab nautida igale maitsele sobivaid meelelahutus- ja kultuurisündmusi.

Korralduskomitee hindas aga klassikaks saanud sündmuste kõrval "kindlasti külastatavaks" ürituseks ka Hirmu Tehast, mis matkib kuulsat telesaadet "Hirmu faktor".

Eile lõuna ajal mööda Taaralinna seigeldes oli tunda mootorite käivitamisele iseloomulikku surinat, millest võis aimata, et tudeng krutib eelseisvateks tegemisteks tuure üles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing