Tarkvara hoiab arvutipargil silma peal

Lauri Levo 27. aprill 2006, 00:00

Segamini arvutipark pidurdab ettevõtte efektiivsust rohkem kui algul arvata võiks, kuid IT ülekülluses võib abiks olla haldustarkvara.

Korrastamiseks ja ülevaate saamiseks on muidugi võimalik osta sisse ka arvutitöökohtade halduse teenust. Näiteks kaardistatakse paljude teenusepakkujate poolt väikese summa eest kliendi arvutiseadmed, neist antakse ülevaade ning hoitakse silm peal ka edaspidi.

Firmadel, kellel on arvuteid rohkem kui üks IT-spetsialist suudab hallata, on aga võimalik kasutusele võtta firmasisene IT-seadmete haldustarkvara, kuhu kantakse sisse ettevõtte arvutid, printerid ja teised seadmed, mille eluiga saab jälgida.

Näiteks sobib programm 3 Step IT, mis pakub arvutite halduseks mõeldud internetipõhist halduslahendust Asset Management ja selle lisatarkvara Profiler. Täpsemalt on tegu veebipõhise tarkvaraga, kuhu sisestatakse firma kõik IT-seadmed alates liisingumaksest ja lõpetades ülevaatega hooldustest, mis seadmele on tehtud. Tarkvara on väga põhjalik ning pakub üksikasjalikke detaile iga sissekantud seadme kohta.

Selline haldusmoodul tekitab olukorra, kus IT- ja finantsosakonnal on selge ülevaade soetatud IT-vahenditest, nende soetus- ja rendikuludest, soetus- ja kasutusajast ning tehnilistest parameetritest.

3 Step IT haldusmooduliga koos ja ka eraldi töötav programm Profiler on andmebaasilahendus, mis kogub firmas olevate arvutite kohta detailse informatsiooni ning annab tulemustest teada XML-faili kujul. Serveris paiknev Profiler kogub firma sisevõrgust kokku info kõigi arvutite kohta ning jälgib ka seda, milliseid tarkvaralahendusi arvutid kasutavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing