Ühe abielu jätkumise võimalikkusest

Christel Karits 28. aprill 2006, 00:00

Tänasest saab kinos Sõprus vaadata filmi "Intiimsus" režissööri Patrice Chéreau uusimat filmi "Gabrielle", peaosades Isabelle Hupperti ja Pascal Greggory.

Joseph Conradi novellil põhinev film on Veneetsia filmifestivali võistlusprogrammis linastunud pinev salongidraama keskikka jõudnud pealtnäha õnnelikust abielupaarist.

Chéreau vaatleb ühe abielu jätkumise võimalikkust ajal, mil üks pool on teise reetnud.

Mr Hervey on kuni saatusliku päevani enesega rahulolev härrasmees, kel on kõik olemas - toetav abikaasa, sõprade imetlus ja poolehoid, hea elujärg. Naise hüvastijätukiri kummutil purustab petliku illusiooni igaviku võimalikkusest. Naise naasmisega algab pikk leppimise tee, mida sillutavad viha, pisarad, vägivald, mõistmatus, egoism, iha ja alandus.

21. sajandil mõjub "Gabrielle" nagu 19. sajandi klassika, millelt tolm hellalt maha pühitud.

Chéreau' filmide tunnusjooneks võib pidada sihikindlat kaevumist inimpsüühika tumedamatesse soppidesse. "Gabrielle" tundejõud on paljuski tingitud Isabelle Hupperti ja Pascal Greggory erakordsest duetist, kuid märkimata ei saa jätta ka suurepärast muusikat, mis tundetoonidele varjundeid lisab, on öelnud filmikriitik Piers Handling.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing