Eesti Ehituse värsked aktsionärid kibelesid müüma

Annika Matson 19. mai 2006, 00:00

Eesti Ehituse aktsia hind tõusis märkimishinnaga ehk 89,97 krooniga võrreldes eilse börsipäeva lõpuks 5,9 protsenti, 94,97 kroonini. Esimestel kauplemisminutitel tõusis aktsia hind ligi 9 protsenti.

Eesti Ehituse börsidebüüdile jättis oma pitseri ka Merko Ehituse päev varem avaldatud uudis kvartalikasumi kukkumise kohta. Eile hommikul börsi avanedes langes Merko aktsia ligi 9 protsenti. Päeva lõpetas Merko 6,2protsendise miinusega.

Eesti Ehituse aktsiate pakkumine märgiti kutseliste investorite hulgas üle kaheksa korda ning erainvestorite hulgas kuus korda. Üks Eesti Ehituse IPO korraldaja Hansapank võttis aktsia vastu suurema huvi tekitamiseks appi ka oma personaalpanganduse kliendid.

Äripäev rääkis eile mitme Eesti Ehituse aktsionäride nimekirjas olnud tuntud inimese ja ärimehega ning osale neist oli Eesti Ehituse aktsionäriks olemine isegi üllatuseks. Eesti Raudtee erastamiseelselt juhilt ja naftaärimehelt Parbo Juchnewitschilt kommentaari küsides oli mees jahmunud ja ütles, et tema küll aktsiaid ostnud ei ole. Märkuse peale, et Eesti Ehituse aktsionäride nimekirjas on tema nimel 181 aktsiat, ütles mees, et võib-olla siis Hansapanga personaalpanganduses talle siiski aktsiaid märgiti.

Metsafirma Sylvesteri endine omanik Urmas Nimmerfeldt ütles, et on Eesti Ehituse aktsia tõusuga väga rahul, kuid aktsiatega tegeleb tal Hansapanga personaalpangandus. "Mina toimuvat ise üldse ei jälgi," märkis ta.

Sama sõnas ka maestro Eri Klas, kellele personaalpankurid olid ostnud 226 Eesti Ehituse aktsiat. "Olen Hansapanga personaalpanganduse klient ning nemad on Eesti Ehituse ostu otsustanud, mina ise neid aktsiaid ei vali ega jälgi," oli üle maailma tuntud dirigendi kommentaar.

Kunagise investeerimispanga Talinvest ja Kalevi suuromanik olnud Jaak Roosipuu märkis, et ka tema on Hansapanga personaalpanganduse klient, ent oli aktsiate ostust tema firma Neticom nimel teadlik.

"Arvestades tänast turuolukorda nii Ida-Euroopas kui ka Eestis ja Merko esimese kvartali kasumi ja ka aktsia hinna langust, on ime, et Eesti Ehitus üldse plussi jäi," ütles Roosipuu. Ta lisas, et positiivsem foon börsil oleks aktsia hinda rohkem kergitanud.

"Natukene õnnetu oli Eesti Ehituse eilne avapäev börsil, et ta just Merko Ehituse kehvade tulemuste mõjuga samale päevale sattus," tunnistas Roosipuu. "Aga see puudutab tõesti ainult seda ühte konkreetset päeva. Igal teisel päeval oleks ehk Eesti Ehitusel paremini läinud," oli ta kindel.

Eesti Ehitusel on 8,6 protsenti aktsionäridest pensionieas ja 3,7 protsenti lapsed.

Eesti Ehitusel on 185 pensionieas aktsionäri ehk kogu aktsionäride arvust 8,6 protsenti. Pensioniealisena arvestati inimesi alates 65. eluaastast.

Lapsaktsionäre ehk kuni 17-aastasi noori inimesi on Eesti Ehituse aktsionäride seas 79 ehk 3,7 protsenti. Kokku oli firmal eilehommikuse seisuga 2160 aktsionäri.

Vanim Eesti Ehituse investor on 92aastane mees. Sel aastal sündinud aktsionäre Eesti Ehitusel ei ole. Noorimad aktsionärid on eelmisel aastal sündinud viis poissi ja viis tüdrukut.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing