Ossipenko firma võitis Narva hanke

ÄP 26. mai 2006, 00:00

Sama firma hooldab ka Kohtla-Järve ja Jõhvi tänavaid.

Narva aselinnapea linnamajanduse alal Sofja Homjakova teatas, et teede ja tänavate remondikonkursil osales kõigest kaks firmat, parkide ja haljasalade hoolduse konkursil aga neli. Homjakova sõnul võitis N&V kahel põhjusel: esiteks esitasid nad laitmatult vormistatud dokumendid, teiseks pakkus firma oma teenuseid kõige madalamate, samas reaalsete hindade eest, kirjutas Põhjarannik.

Aselinnapea ei osanud öelda tulevaste N&Vga sõlmitavate lepingute summat, viidates sellele, et infot teadev spetsialist on praegu puhkusel.

Ka N&V omanik Nikolai Ossipenko ei hakanud sellel teemal rääkima. "Kui leping on ametlikult allkirjastamata, ei saa öelda, et me oleme riigihankekonkursi võitnud, järelikult pole ka jututeemat," teatas Ossipenko.

Aprillis kirjutas Äripäev, kuidas Ossipenko firma ja Jõhvi linnavalitsuse vahel sõlmitud lepingu tingimused on Ossipenkole kummalisel kombel soodsamaks muutunud. Esialgse, 2004. aastal sõlmitud lepingu järgi oleks linn pidanud N&V-le tasuma 1,7 miljonit krooni aastas, kuid tegelikud kulud tulevad tänavu kokku 2,9 miljonit.

Probleeme lepingutega on N&V-l ka Kohtla-Järvel. Tänavu veebruaris algatas Viru ringkonnaprokuratuur kriminaalasja, selgitamaks välja, kas Kohtla-Järve võimud on rikkunud ASilt N&V teenuseid ostes riigihankeseadust. Aprillis tehtud riigihankeameti kontroll tuvastas, et Kohtla-Järve linnavalitsus on kuue viimase aasta jooksul riigihankeseadust eirates ja konkurssi korraldamata jättes tellinud ASilt N&V töid kümnete miljonite kroonide eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing