Logistikatudengid toodaksid Aasias laiatarbekaupu

Rivo Sarapik 31. mai 2006, 00:00

Aprilli lõpus Jõhvis toimunud tudengite korraldatud logistikaseminaril "Silkway-Anyway" oli ühe töögrupi teemaks tootmise Aasia piirkonda viimise võimalikkus ning milliseid nõudmisi see logistikapartnerile esitab.

Töögrupis jõuti konsensusele, et Aasias tootev toode peab olema laiatarbekaup, selle valmistamine peab hõlmama inimtöötunde, nõudlus toote järele võiks olla aasta ringi ühtlane.

Kuidas tagada sujuv koostöö logistikafirma ja tootmisettevõtte vahel? Esmalt, kui on selge, et logistikafirma suudab tootmisettevõtte vajadusi tehnilisest küljest rahuldada, tuleks üle minna nn pehmetele väärtustele.

Tootja ja logistikafirma peaksid paika panema mõõdikute süsteemi, mille alusel koostöö edukust hinnata, samuti reeglid, kuidas probleeme lahendatakse, esikohale tõuseb vastastikune usaldus ja koostöö aktiivne juhtimine.

Impulss, miks üldse on mõtet tootmist kusagile mujale viia, on soov kas tulusid suurendada või kulusid kärpida. Aasia piirkond on praegu päevakorral just väga madalate tööjõukulude poolest, mis vaatamata kallinevatele transpordikuludele ennast siiski õigustab.

Logistikaseminari töögrupis "Tootmise viimine Hiinasse" sõnas Baltika transpordilogistika projektijuht Kaupo Lõhmus, et Hiinas on mõistlik toota eelkõige tooteid, mille valmistamiseks Eestis puudub vajalik tootmisvõimsus või oskusteave. q

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing