Sea Containersi aktsia kukkus pärast Silja Line'i müüki

Raivo Sormunen 14. juuni 2006, 00:00

Tallinkile Silja Line'i müünud Sea Containersi aktsia odavnes üleeile New Yorgi börsil 15,2 protsenti, 6,40 dollarini. Päev varem maksis aktsia veel 7,55 dollarit. Eile avanes aktsia USAs 5 protsenti miinuses.

Nädalavahetusel müüs raudtee- ja laevakompanii Sea Containers 450 miljoni euro ja 5 miljoni Tallink Grupi aktsia eest Silja Line'i koos kuue laevaga Tallinkile.

Laeva müügitehing pakkus Sea Containersi investoritele mõningast kergendust, sest laevade eest saadi veidi paremat hinda, kui osa investoreid oli arvanud, kirjutas Suurbritannia leht Telegraph.

Sea Containersi tegevjuht Bob MacKenzie ütles, et Silja müük vähendab märkimisväärselt ettevõtte võlakoormat. Tehingu tulemusena makstakse tagasi umbes 510 miljoni dollari eest pangalaene.

Laevade müügiuudistest oli tähtsam aga teade, et hoolimata hiljutisest Orient-Express Hotels aktsiate müügist saadud 301 miljonist dollarist oli Sea Containersil 31. mail vaba raha vaid 52 miljonit dollarit.

Investorid kardavad, et firma ei suuda oma võlakohustusi teenindada ja investoritele võidakse raha asemel anda võlakirjade vastu Sea Containersi aktsiaid. Sea Containers teatas pärast võlakohustuste lepingu tingimuste murdmist eile pressile, et firma võlakirjad võivad muutuda maksejõuetuks.

Võlakirjade tingimustes on ette nähtud, et varade müügist laekuva raha arvel peab Sea Containers tagasi maksma oma võlakohustusi või ostma lähema kuue kuu jooksul uusi varasid. Samas pole firma Orient Express Hotelsi aktsiate müügist saadud raha kasutanud ei võla tagasimaksmiseks ega ka uute varade ostmiseks.

Reitinguagentuur Moody's ja Standard & Poor's on andnud Sea Containersile reitingud Caa2 ja CCC-. Mõlemad kuuluvad rämpsreitingute klassi kõige madalamasse astmesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:04
Otsi:

Ava täpsem otsing