Riik kaebab Tallinki kohtusse

Peeter Raidla 22. juuni 2006, 00:00

Hagi on valmis ja saadetakse ilmselt järgmisel nädalal kohtusse ära, teatas ministeerium eile vastuseks Äripäeva päringule. "Ministeeriumi õigusosakond loobus esialgsest kiirustamisest ja on võtnud endale rahulikult aega, et asi põhjalikult ette valmistada, sest tegemist on mitmel põhjusel üsna keeruka kohtuasjaga. Kuna nõude aegumine algab alles 2007. aastast, siis ei ole olnud ka põhjust ülepeakaela kiirustada," on kirjas teates. Hagi sisuks ongi maksmata jäänud tuletorni- ja jäämurdetasude väljamõistmise nõue. Ministeerium ei soovinud hagi rohkem kommenteerida, sest tegemist on kohtuvaidlusega.

Äripäev kirjutas läinud aasta juunis majandusminister Edgar Savisaare käskkirjast, millega tühistati veeteede ameti poolt Tallink Grupile ja temaga seotud ettevõtetele esitatud tuletorni- ja jäämurdetasude arveid ligi 30 miljoni krooni ulatuses. Jutt on 2003. ja 2004. aastal esitatud arvetest, mida Tallink keeldus maksmast, ehkki oli riigi poolt osutatud tuletorni- ja jäämurdeteenust kasutanud.

Kui Äripäev selle aasta veebruaris taas teema üles võttis, kinnitas ministeeriumi õigusosakonna juhataja Eva Vanamb, et nõuetest Tallinki vastu pole siiski loobutud ning et need on kohe-kohe kohtusse jõudmas.

"2006. aasta veebruaris oli hagi ettevalmistamine alles algusjärgus ning õigusosakond ei osanud siis veel täpselt ette näha, millal hagi esitamisvalmiks saab. Hagi ettevalmistamise käigus ilmnes vajadus mitmeid erinevaid asjaolusid põhjalikumalt analüüsida, mis nõudis oma aja," põhjendas ministeerium eile hagi esitamise venimist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing