India ärgitab inimesi kullaostule

Romet Kreek 05. juuli 2006, 00:00

India on tuntud suure kullaarmastuse poolest. India fondihaldusfirmad tahavad USA eeskujul pakkuda investoritele võimalust osta lihtsa vaevaga kulda India börsile viidava kullafondi osakute näol.

India varahaldusfirma UTI Mutual Asset Management kavatseb tuua India turule kullafondi osakud. "See loob turule uue segmendi," ütles fondihaldusfirma fondijuht A. K. Sridhar Bloombergile. "Indialased ostavad tavaliselt kulda ükskõik mis hinnaga - börsil kaubeldav kullaosak on selleks lihtsaim viis."

India kodumajapidamiste käes on rohkem kulda kui euroala keskpankadel. Euroala keskpankadel oli Bloombergi andemetel 11 607 tonni kulda. India kodumajapidamistes aga McKinsey & Co uurimuse kohaselt 15 000 tonni kulda 200 miljardi dollari ehk umbes 2,5 triljoni krooni väärtuses. India tarbib rohkem kulda kui USA ja Hiina kokku, kasutades kulda pruudi kaunistamiseks pulmade ajal.

Kulla ostmine investeerimiseks pole eriti levinud - kulda ostetakse ehete vormis põlvest põlve edasiandmiseks, mitte finantsvarana kasumi teenimiseks. Kuid börsi kukkumine buumi järel võib panna neid meelt muutma. World Gould Councili andmetel oli esimese kvartali lõpus USA, Austraalia ja Lõuna-Aafrika Vabariigi kullafondide käes 496 tonni kulda. Seda on vähem, kui hindud ostsid mullu eheteks ja investeerimiseks (722 tonni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing