Viisnurk andis kasumihoiatuse

Lauri Matsulevitsh 31. august 2006, 00:00

Kasumit pole firma väitel teenida lasknud suurenenud talvised küttekulud ja märkimisväärsed tööseisakud ehitusmaterjalide divisjonis. Samas toimusid need sündmused juba esimeses kvartalis, kuid pärast esimese kvartali tulemusi Viisnurk kasumihoiatust ei andnud.

"Esimese kvartali järel olid meil ikkagi ootused, et suudame tasa teha, ning läksime agressiivselt peale, et kasumiprognoos täis saada," sõnas Viisnurga finantsjuht Einar Pähkel. "Aga kuna olime veendunud, et kasumiprognoos täis ei tule, siis leidsime, et on aus see aktsionäridele välja öelda."

Samuti mõjus ettevõtte tulemustele negatiivselt maikuus toimunud tulekahju laoplatsil, kus hävis osa valmistoodangut, lisaks põhjustas õnnetus kolmepäevase tööseisaku ehitusmaterjalide divisjonis.

"Tulekahjus hävinud materjali me ei saanud müüa, mistõttu kasum selle pealt jäi tulemata," lausus Pähkel. Kindlustus korvas küll materjalide hinna, kuid mitte toodangu turuhinna.

Lisategurid, mis sundisid prognoose kärpima, on kasvavad tööjõukulud ja vähenenud nõudlus Saksa turul.

"Tööjõukulud, mis kipuvad suurenema, esimeses kvartalis nii palju tunda ei andnud," sõnas Pähkel. Tööjõu palkamise teeb see tema sõnul edaspidi raskemaks.

Mööblidivisjonile on mõjunud suveperioodil oodatust väiksem nõudlus Saksamaa turul. Suvine aeg on olnud läbi aegade Saksamaal kehvem, kuid sel aastal on äri seal veelgi halvemini läinud.

2006. aastal välja arendatud jaemüügistrateegia käivitamise kulude tõttu oodatakse mööblidivisjoni kasumlikkuse vähenemist aasta viimases kvartalis. Kui palju uusi poode avatakse ja millal need kasumit hakkavad teenima, Pähkel ei ennustanud.

Positiivse poole pealt tõi finantsjuht välja hea seisu ehitusmaterjalide turul, sest ehitusbuum toetab nõudlust tuuletõkke- ja viimistlusplaatide järele.

"Tehas töötab 24 tundi ööpäevas. Praegu eriti rohkem müüa ei saagi, sest tootmine ei jõuaks vastasel korral järele," rääkis Pähkel.

Viisnurk teatas ka oma teise kvartali majandustulemused. Teise kvartali puhaskasum oli kasvanud 2,7 miljonilt kroonilt 3 miljonile. Kasumite võrdlemisel tuleb arvestada, et selle aasta teises kvartalis maksis Viisnurk dividende, mistõttu tekkis tulumaksukohustus, mida eelmisel aastal ei olnud. Maksude-eelne kasum oli firmal 3,4 miljonit krooni. Käive oli 56,2 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing