Aarel kulub suvel teenitud raha meelt lahutades

Liis Epro 15. september 2006, 00:00

17aastane Jõelähtme vallas Vandjala külas elav Aare Kiin saab taskuraha isalt. Neil pole kokkulepitud kindlat summat, vaid ta saab sularaha vastavalt vajadusele. Pangaarvel hoiab ta omaenda suvel teenitud raha, mida kasutab aeg-ajalt meelelahutamiseks.

Aare otsis suveks tööotsa sellepärast, et ei peaks vanematelt nii tihti oma kulutuste katmiseks raha küsima. Noormees õpib Tallinna Ehituskoolis elektriku eriala esimesel kursusel. Järgmisel aastal plaanib ta valida erialaks ehitaja. Seepärast valis ta ka suveks töö ehitusel, kus teenis oma sõnul päris hästi.

Pangakaardi tegi Aare neli aastat tagasi, et tööandja saaks teenitud palga arvele üle kanda. Sellest ajast peale on ta suviti ikka mõne tööotsa leidnud.

Pangakaarti kasutab Aare igapäevaselt, sest see on käepärasem kui sularaha. Üpris suur osa rahast kulub meelelahutusele nagu kinos käimine ja muud noorteüritused. Kord kuus võtab ta osa paintball'i linnalahinguist, mis on tema põhiline hobi.

Aeg-ajalt võtab Aare ette reise mitmetesse kohtadesse. Kindel on iga-aastane reis Soome.

Kooliskäimisele kulub oma osa rahas sõidukulude ja söögi näol. Kool küll toetab teda igakuise transpordikulu suhtes 200 krooniga kuus. Samuti maksab kool talle söögitoetust 10 krooni päev (umbes 220 krooni kuus) ning ka õppetoetust edukamatele õpilastele 600 krooni kuus.

Börssi jälgib Aare väga harva, kuid ikkagi on sellega veidi kursis. Nimelt on Aarel soov kunagi millessegi investeerida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing