Tais tankid tänaval

Romet Kreek 21. september 2006, 00:00

Tais toimus sõjaväeline riigipööre. Tävavatel võis meediaväljaannete andmetel näha tanke. Eile kinnitas Tai kuningas riigipööraja ajutise vahevalitsuse juhiks. Pangad, riigiasutused ja börs olid suletud.

Seetõttu ei olnud ka Tai börsil reaktsiooni. USAs on aga mõne Taisse investeeriva fondi osakud börsidel. Nende hinnad langesid üleeile. Thai Fundi osaku (USAs sümbol TTF) hind langes teisipäeval 3,8%, Thai Capital Fundi osaku (sümbol TF) hind langes 4,4%.

Investorid kipuvad pidama riigipööret pigem positiivseks kui negatiivseks sündmuseks.

"See pakub head võimalust siseneda Aasia odavaimale turule," ütles Indoneesia investeerimispanga CLSA aktsiastrateeg Christopher Wood Bloombergile. "Pöördepunktiks on see, et kuudepikkune vaikus on murtud. Poliitiline olukord on mõjutanud äri- ja tarbijausaldust."

Tai aktsiaindeks SET on langenud sel aastal 1,6 protsenti, olles sel aastal Jaapani järel halvemuselt teine Aasia turg. Indeksi hinna/kasumi suhe on 9,2.

"Turg hindab situatsiooni Tais ümber," ütles Singapuris asuv SP Capitali tegevdirektor. "Kui te olete välisinvestor, siis üks esimesi asju, mida vaatate enne raha toomist riiki, on see, kas investorite õigused on kaitstud."

Põhja-Tais Chiang Mais elav Aasia üks tuntumaid trendivastaseid investoreid dr. Marc Faber ütles, et riigipöörde mõju ei saa kindlasti võtta täiesti positiivsena, kuna see loob palju ebaselgust. Ta ei usu, et sündmused Tais avaldaks vähimatki mõju finantsturgudele üle maailma. Faber leidis, et peaminister sunniti lahkuma valede meetoditega õige asja eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing