Luukas ja Vähi teevad miljardilise terminali

Silvia Kruusmaa 25. september 2006, 00:00

Tiit Vähi juhitav Sillamäe Sadam ja Aadu Luukase juhitav Baltic Chemical Terminal allkirjastasid eelmisel nädalal koostööleppe 750 miljonit krooni maksva veeldatud gaasi terminali ehitamiseks Sillamäe Sadamasse.

Vähi sõnul tuleb terminali ehitamiseks vajaminev summa Baltic Chemical Terminali poolt. Ettevõte paneb raha investeeringusse oma- ja laenukapitali arvel, ütles Vähi. Terminalile lisaks ehitatakse ka kai, mis läheb maksma 250 miljonit krooni ning seda rahastab Sillamäe Sadam.

Vähi sõnul on Sillamäe Sadamal hea asukoht ja suurepärased arenguvõimalused, et teenindada Venemaa ja Euroopa Liidu vahelist kaubavahetust. "Praegu tulevad peamiselt töötlemata produktid, nagu metall, nafta- ja vedelkeemiaproduktid Venemaalt Euroopa Liitu. Tulevikus on kavas ehitada konteinerterminal, mis tähendaks aktiivsemat Euroopa Liidu töödeldud kauba vedu Venemaale."

Vähi sõnul saavad uued projektid valmis küllaltki kiiresti. "2003. aastal ei uskunud keegi, et ka Sillamäele sadam tuleb," lisas ta. Peale konteinerterminali on Vähi sõnul kavas veel väetise- ja üldkaubaterminalide ehitus umbes viie aasta jooksul.

Vähi ei osanud öelda, kui palju töökohti annaks terminal. "Uute töökohtade loomine ei ole meie arvates kriitiline ülesanne. Juba praegu on ju Ida-Virumaal töökäte puudus," märkis ta. Vähi sõnul ei usu ta, et uue terminaliga kaasneks suuri keskkonnaprobleeme, kuigi väike reostusoht on alati olemas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing