Firefoxil palju tasuta lisasid

Enn Heinsoo 12. oktoober 2006, 00:00

Populaarsemaid turvalisust tagavaid laiendusi on NoScript, mis keelab kodulehekülgedel olevad potentsiaalselt kahjulikud skriptid (automaatselt töötav käskude süsteem). Erinevad skriptid lubatakse lisapoolt vaid juhul, kui kasutaja on nõusoleku andnud.

Muidugi on võimalik kindlaid usaldatud lehekülgi heasse nimekirja panna, et vältida tüütut üleküsimist.

IE Tab IE Tab on kasulik lisa just neile Firefoxi kasutajatele, kellel tuleb tihti kaeda veebikülgi, mille kuvamiseks on vajalik Microsofti lehitseja IE.

IE Tabi kasutamine on lihtne, tuleb vaid lingile vasaku nupu vajutamise asemel klikata parema nupuga ning valida "Open in IE Tab". Seejärel avatakse lehitsejas uus vaheleht sinise "e" pildikesega, kus link kuvatakse, nagu oleks see avatud IEga.

Tegelikult kasutab see Firefoxi laiendus siiski IE programmi faile, kuid kasutaja ei pea käivitama teist lehitsejat ning suudab nii töölaua mõnevõrra puhtamana hoida.

Adblock Väga kasulik töövahend veebikasutajatele, kes käivad reklaamirohketel lehekülgedel, on kahtlemata Adblock.

Kui käite regulaarselt lugemas näiteks mõne poe lehekülge, kus on kasulikku teavet, kuid vilkuvad reklaamid ajavad silme eest kirjuks, siis pärast Adblocki paigaldamist vajutage parema nupuga reklaamile ning valige Adblock.

Flashi blokeerimiseks valige tööriista menüü alamenüüst Adblock ning "Overlay Flash", mille järel saate parema nupuga animatsioonile vajutada ning selle kaotada.

Mouse Gestures Üks paljude Opera kasutajate argument Firefoxi vastu on Opera hiireþestid.

Kui olete aga paadunud Firefoxi kasutaja ja ei soovi oma lehitsejat vahetada, siis laiendus Mouse Gestures lisab Operaga sarnased hiirega juhtimise omadused. Hiireþestidega veebis liikumise võlu seisneb selles, et puudub silmadega nuppude otsimine. Näiteks kiiresti järjest hiire paremat ja vasemat nuppu vajutades saab liikuda eelmisele lehele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing